Polscy piłkarze przegrali z Włochami 0:2 w meczu Ligi Narodów

PAP/Leszek Szymański
Włosi Jorginho i Manuel Locatelli oraz Robert Lewandowski podczas meczu grupy A1 piłkarskiej Ligi Narodów w Reggio Emilia.

Polska przegrała z Włochami 0:2 w meczu piłkarskiej Ligi Narodów, który odbył się w Reggio Emilia. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 27. minucie Jorginho z rzutu karnego, podyktowanego za faul Grzegorza Krychowiaka. W 83. minucie kolejnego gola dla Włochów zdobył Domenico Berardi. Dla kapitana Roberta Lewandowskiego był to 115. występ w narodowych barwach.

Lewandowski jest zdecydowanym liderem klasyfikacji wszech czasów pod względem meczów oraz bramek zdobytych w piłkarskiej reprezentacji Polski.

W podstawowym składzie na mecz z Włochami w Lidze Narodów, który rozpoczął się w niedzielę o godz. 20:45 w Reggio Emilia byli m.in. Jakub Moder, Kamil Jóźwiak i Karol Linetty. Kamil Glik zagrał w niedzielę w kadrze narodowej po raz 78., a Grzegorz Krychowiak po raz 74.

ZOBACZ: Prokuratura przedstawiła zarzuty byłemu menedżerowi Lewandowskiego

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Kamil Jóźwiak - Robert Lewandowski (kapitan).

Z powodu żółtych kartek pauzuje Mateusz Klich.

Oba zespoły są w grze o pierwsze miejsce w grupie. W minimalnie lepszej sytuacji są podopieczni Jerzego Brzęczka, którzy plasują się na pierwszej lokacie z punktem przewagi nad Italią. W obozie gospodarzy nie brakuje problemów związanych z zakażeniami koronawirusem oraz kontuzjami. To otwiera szansę przed naszymi zawodnikami, aby osiągnąć dobry rezultat. W pierwszym starciu padł bezbramkowy remis.