Drugi dzień walki z pożarem opon. Trwa dogaszanie

Polska
Drugi dzień walki z pożarem opon. Trwa dogaszanie
Polsat News
W sobotę około południa strażakom udało się opanować pożar

Od półtorej doby strażacy walczą z pożarem składowiska opon w Raciniewie (Kujawsko-pomorskie), obejmującego powierzchnię około 1,5 ha. Obecnie akcja jest w fazie dogaszania - poinformował w niedzielę oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie st. kpt. Tomasz Guzek.

Pożar na składowisku opon przeznaczonych do utylizacji wybuchł w piątek pod wieczór. Opony były ułożone do wysokości 5 m. W czasie, gdy pożar był największy, płomienie sięgały kilkunastu metrów, a wielka chmura gęstego, duszącego dymu unosiła się nad okolicą.

 

W szczytowym okresie pożaru w akcję gaśniczą zaangażowanych było ponad 60 zastępów strażaków z PSP i OSP z całego województwa kujawsko-pomorskiego, wspieranych przez strażaków z województwa pomorskiego.

 

Trwa dogaszanie

 

W sobotę około południa strażakom udało się opanować pożar, ogień nie rozprzestrzeniał się i rozpoczęła się faza dogaszania.

 

- Myślę, że dogaszanie pożaru może potrwać do poniedziałku, a nawet wtorku. Jest to trudna i żmudna praca, gdyż w miejscach, w których wydaje się, że już się nie pali, ciągle pojawiają się nowe zarzewia ognia. Obecnie w akcji uczestniczy około 40 zastępów strażaków. Mamy wsparcie z wojska, które skierowało na miejsce pożaru ciężki sprzęt, m.in. pojazd gąsienicowy z lemieszem - powiedział st. kpt. Guzek.

 

ZOBACZ: Ogromny pożar nielegalnego składowiska opon w Raciniewie

 

Strażacy zapobiegli przeniesieniu się ognia na okoliczne zabudowania. W pobliżu są m.in. dwie stolarnie, stacja benzynowa i zakład produkcji maseczek.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie