Sobota pochmurna i deszczowa, niedziela pogodniejsza. Pogoda na weekend

Polska
Sobota pochmurna i deszczowa, niedziela pogodniejsza. Pogoda na weekend
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
Prognoza pogody na weekend

Pogoda podzieli weekend na dwie części. Sobota minie pod znakiem pochmurnego nieba z niewielkimi przejaśnieniami, a miejscami także z deszczem. W niedzielę niebo rozpogodzi się, a nasze samopoczucie powinno się poprawić.

W sobotę będzie się chmurzyć z niedużymi przejaśnieniami. Na Pomorzu może przelotnie i słabo popadać deszcz.
 
Temperatura pójdzie w górę. Termometry w godzinach popołudniowych pokażą od 7 stopni na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Dolnym Śląsku.
 
Wiatr z kierunku południowo-zachodniego w dalszym ciągu umiarkowany i silny, w porywach do 30-40 km/h.
 
 
 
Ciśnienie pozostanie wysokie i będzie się nieznacznie wahać. W samo południe wyniesie od 1018 hPa na północnym zachodzie do 1024 hPa na południowym wschodzie.
 
Warunki biometeorologiczne w większości regionów kraju będą niekorzystne dla naszego samopoczucia. Osoby wrażliwe mogą odczuwać senność, ból głowy i rozkojarzenie.
 
WIDEO: Szczegółowa prognoza pogody na najbliższy weekend
  
 
Niedziela pogodniejsza
 
Na zachodzie, południu i w centrum kraju niedziela zapowiada się słonecznie i sucho. Na pozostałym obszarze będzie się jeszcze chmurzyć, ale z biegiem dnia przejaśnień będzie coraz więcej.
 
Najdłuższej chmury utrzymają się na północy, a zwłaszcza na północnym wschodzie, gdzie na Mazurach i Suwalszczyźnie spadnie deszcz.
 
 
 
Temperatura nie ulegnie większym zmianom. Odnotujemy w najcieplejszym momencie dnia od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu.
 
Wiatr zmieni kierunek na południowy i nadal będzie dość silny, wzmagać będzie się na Pomorzu i wybrzeżu, gdzie jego podmuchy mogą dochodzić do 50 km/h. Ciśnienie będzie wolno spadać.
Łukasz Mielczarek/dk/ Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie