Kuzyn papieża zmarł na COVID-19

Świat
Kuzyn papieża zmarł na COVID-19
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Oscar Perino był kuzynem czwartego stopnia Jorge Bergoglio

W szpitalu koło Turynu na północy Włoch zmarł w sobotę na Covid-19 kuzyn papieża Franciszka - podały miejscowe media. Oscar Perino, który pochodził z rodzinnych stron ojca papieża w Piemoncie, miał 68 lat.

Krewny Franciszka, z zawodu handlowiec, zmarł w szpitalu w Chivasso, gdzie przebywał przez miesiąc po zakażeniu koronawirusem.

 

Oscar Perino był kuzynem czwartego stopnia Jorge Bergoglio. Prababcia Perino była kuzynką babci przyszłego papieża. Obie mieszkały w miejscowości Cabella Ligure koło Alessandrii w Piemoncie.

 

Półtora roku temu Perino spotkał się z papieżem na prywatnej audiencji. Franciszek jest synem włoskich imigrantów, którzy wyjechali do Argentyny.

 

Koronawirus na świecie 

 

Według Uniwersytetu Hopkinsa koronawirus zabił dotychczas 1 304 135 osób. Najwięcej w Stanach Zjednoczonych - 244 364. Druga na tej liście jest Brazylia (164 737), trzecie Indie (129 188).

 

Ostatnie sto tysięcy przypadków śmiertelnych stwierdzono w ciągu 12 dni. To oznacza wzrost tempa śmiertelności wirusa, bowiem między 1,1 mln a 1,2 mln zgonów minęło 17 dni.

 

ZOBACZ: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Ekspert przewiduje

 

W Europie najwięcej przypadków śmiertelnych jest w Wielkiej Brytanii, gdzie do tej pory zmarło 51 396 osób. W Afryce pod tym względem najgorzej jest w RPA, gdzie dotychczas stwierdzono 20 153 zgony.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie