Zdemolowany kościół w Szwecji. "Jestem zszokowany"

Świat
Zdemolowany kościół w Szwecji. "Jestem zszokowany"
Facebook/Andrew Raymond Wadsworth
Śledztwo ws. zdemolowania kościoła prowadzi policja

W Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji nieznany sprawca (lub sprawcy) zdemolował w piątek po południu rzymskokatolicki kościół pw. Chrystusa Króla. Akt wandalizmu potępił biskup Sztokholmu, incydent został zgłoszony na policję.

Zniszczony został ołtarz główny, z którego zrzucono meble, lichtarze, szaty liturgiczne oraz obrus. Wandale porozrzucali śpiewniki, a przy pomocy gaśnicy przeciwpożarowej próbowali zgasić świece, niszcząc wnętrze kaplicy, w której wspomina się zmarłych.

 

 

- Jestem zszokowany złością, jaka temu towarzyszyła. Mogę znieść, że ludzie nie lubią Kościoła katolickiego, ale okazywanie tego w taki sposób jest mocno niewłaściwe - podkreślił w rozmowie z gazetą "Goeteborgs-Posten" ksiądz Tobias Unnerstal.

 

Biskup Sztokholmu kardynał Anders Arborelius napisał w oświadczeniu, że "wiadomość (o wandalizmie) przyjął z żalem i przerażeniem". Wezwał wiernych do modlitwy.

 

ZOBACZ: "Zabij księdza". Profanacja krzyża na cmentarzu ofiar wojny w Gdańsku

 

O profanacji poinformowana została policja, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Na razie nikt nie został zatrzymany, nie ma także podejrzanych. W pobliżu kościoła zwiększono patrole.

 

Tydzień temu z tego samego kościoła skradziono znajdujący się na ołtarzu krucyfiks.

 

W kościele pw. Chrystusa Króla odprawiane są msze także w języku polskim.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie