Stanisław Karczewski zakażony koronawirusem

Polska
Stanisław Karczewski zakażony koronawirusem
Polsat News
O zakażeniu Karczewski poinformował na Twitterze

Senator PiS Stanisław Karczewski potwierdził w piątek, że jest zakażony koronawirusem. Wcześniej opublikował na Twitterze post "prosto z covidowego łóżka".

Wcześniej Karczewski opublikował na Twitterze post - jak sam napisał - "prosto z covidowego łóżka". Ocenił w nim, że COVID-19 przebiega "różnorodnie, podstępnie i zaskakująco".

 

 

"Ci, którzy kwestionują tę chorobę, zachęcają do nieprzestrzegania zaleceń, ci, którzy organizują manifestacje oraz ci zachęcający do uczestnictwa w nich, kpią z ludzkiego życia" - napisał były marszałek Senatu, z zawodu lekarz.

 

W czasie pierwszej fali zakażeń, w marcu, ówcześnie wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski przebywał w kwarantannie bo gdy ochotniczo pomagał leczyć w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą na Mazowszu, miał kontakt z ludźmi, którzy mieli styczność z chorobą Covid-19. 

 

ZOBACZ: Zrobię test w piątek lub sobotę - Karczewski w "Wydarzeniach i Opiniach" o pobycie w kwarantannie

 

Wicemarszałek, który jest lekarzem ze specjalizacją z chirurgii ogólnej, został skierowany do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą przez wojewodę, po dobrowolnym zgłoszeniu do pomocy. Polityk dyżurował tam dwie doby. Okazało się, że w czasie pracy mógł mieć kontakt z osobami zakażonymi, u których wcześniej nie potwierdzono obecności koronawirusa. 

 

W piątek ponad 20 tys zakażeń 

 

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 24 tys. 51 osób. Łącznie wykryto dotąd 665 tys. 547 przypadków zakażenia. Resort przekazał, że ostatniej doby zmarło 419 osób, w sumie zanotowano już 9499 zgonów.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 13 listopada

 

Nowe przypadki pochodzą z województw: śląskiego (3841), wielkopolskiego (2866), dolnośląskiego (2823), małopolskiego (2271), łódzkiego (1557), pomorskiego (1421), mazowieckiego (1410), zachodniopomorskiego (1331), kujawsko-pomorskiego (1279), podkarpackiego (1264), świętokrzyskiego (920), opolskiego (802), warmińsko-mazurskiego (746), lubuskiego (592), lubelskiego (526), podlaskiego (402).

 

Z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 331 osób.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie