Nielegalna dyskoteka w Sopocie. Imprezę przerwała policja

Polska
Nielegalna dyskoteka w Sopocie. Imprezę przerwała policja
Zdj. ilustracyjne/Pixabay.com/niekverlaan
Kilkadziesiąt osób tańczyło na parkiecie bez zachowania dystansu i bez maseczek

Sopoccy policjanci ujawnili dyskotekę w centrum miasta. W tej sprawie prowadzone są już czynności w kierunku przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Funkcjonariusze w ostatnich dniach ukarali mandatami 28 osób, a wobec jednej skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Jak powiedziała w czwartek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, o rażących naruszeniach w lokalu funkcjonariusze powiadomili także sanepid, który może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. zł.

 

- Codziennie sopoccy funkcjonariusze prowadzą działania na rzecz walki z Covid-19. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zachorowań, prowadzone działania mają przede wszystkim ograniczyć ryzyko zakażeń i rozprzestrzenianie się wirusa - dodała Rekowska.

 

ZOBACZ: Nielegalna dyskoteka w Bartoszycach. Interweniowała policja

 

Celem policyjnej akcji jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Funkcjonariuszy prewencji, ruchu drogowego i kryminalnych można spotkać przede wszystkim w sklepach, środkach komunikacji publicznej, na deptakach oraz w lokalach, gdzie sprawdzają jak mieszkańcy i osoby odwiedzające Sopot stosują się do obostrzeń.

 

W ostatnich dniach w wyniku przeprowadzonych kontroli stróże prawa zauważyli, że pomimo znacznego wzrostu liczby chorych, nadal zdarzają się osoby, które lekceważą obostrzenia.

 

28 osób ukaranych mandatami

 

Od soboty, 7 października br. sopoccy policjanci interweniowali wobec 30 osób, które naruszyły przepisy sanitarne.

 

28 osób zostało ukaranych mandatami, w większości za brak zakrycia twarzy, 1 osobę pouczono, a wobec kolejnej osoby zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

 

- Funkcjonariusze ujawnili też dyskotekę prowadzoną w centrum miasta. Do zdarzenia doszło około godz. 3 nad ranem w niedzielę - powiedziała oficer prasowa sopockiej policji.

 

ZOBACZ: Nie chciała zamknąć lokalu, bo goście mieli rezerwację. Interweniowała policja

 

Po otrzymaniu zgłoszenia, że w jednym z lokali jest głośna impreza, sopoccy funkcjonariusze weszli do tego lokalu i go skontrolowali.

 

Okazało się, że w środku kilkadziesiąt osób tańczyło na parkiecie przy włączonej muzyce, nie było zachowanego dystansu i osoby nie miały zasłoniętych twarzy.

 

W tej sprawie sopoccy policjanci prowadzą już czynności w kierunku przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Ponadto o rażących naruszeniach w lokalu mundurowi powiadomili również sanepid, który może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. zł.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie