Nie chciała zamknąć lokalu, bo goście mieli rezerwację. Interweniowała policja

Polska
Nie chciała zamknąć lokalu, bo goście mieli rezerwację. Interweniowała policja
Wikimedia Commons/Chmee2

Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób może odpowiedzieć właściciele lokalu w Rudzie Śląskiej, w którym w miniony weekend – mimo obowiązującego w całym kraju zakazu – zorganizowano dyskotekę. Bawiło się na niej 25 gości.

Oficer prasowy rudzkiej komendy st. asp. Arkadiusz Ciozak powiedział we wtorek, że materiały sprawy przekazano właśnie prokuraturze, która podejmie dalsze decyzje.

 

W nocy z soboty na niedzielę policjanci interweniowali w lokalu w rudzkiej dzielnicy Bielszowice, który pomimo zakazu związanego z ryzykiem zakażenia koronawirusem był otwarty. - Mundurowi poinformowali odpowiadającą za lokal kobietę o konieczności wyproszenia gości i zamknięciu go. Spotkali się jednak ze zdecydowaną odmową z jej strony. Jak mówiła, goście mieli wcześniej zarezerwowane stoliki - relacjonował Ciozak.

 

Policja apeluje o rozsądek

 

Na miejscu oprócz policjantów interweniowali również strażnicy miejscy. Mundurowi sporządzili dokumentację i przekazali już materiały do prokuratury, która podejmie dalsze decyzje.

 

ZOBACZ: Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

 

Według Ciozaka, w grę wchodzi zarzut z art. 165 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze od pół roku do ośmiu lat więzienia.

 

- Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy, jest dla nas wszystkich trudna. Tylko rozsądek i podporządkowanie się zaleceniom pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Przypominamy, że każdy przypadek łamania prawa będzie z całą stanowczością ścigany przez policjantów - podkreślił st. asp. Ciozak.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie