Absolutny dobowy rekord zakażeń w Wielkiej Brytanii. Ponad pół tysiąca zgonów

Świat
Absolutny dobowy rekord zakażeń w Wielkiej Brytanii. Ponad pół tysiąca zgonów
PAP/EPA/ANDY RAIN
Wielka Brytania pod względem zakażeń wyprzedziła Argentynę i znajduje się obecnie na siódmym miejscu w zestawieniu globalnym

Rekordową od początku epidemii liczbę 33 470 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - poinformował w czwartek wieczorem brytyjski rząd. Zanotowano w tym czasie również 563 zgony z powodu Covid-19.

Liczba stwierdzonych infekcji jest aż o 10 520 wyższa od bilansu ze środy, co zarazem oznacza największy jednorazowy skok w dobowych bilansach. Od poprzedniego rekordu - z 21 października - jest natomiast wyższa o 6782. Za cały ten wzrost, który do pewnego stopnia jest spowodowany rekordową liczbą testów, odpowiada Anglia, gdzie wykryto aż 30 843 zakażenia. W pozostałych częściach kraju jest mniej niż w środę: w Szkocji - 1212, w Walii - 867, a w Irlandii Północnej - 548.

 

W całym kraju łączna liczba wykrytych zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 1 290 195, wskutek czego Wielka Brytania pod względem zakażeń wyprzedziła Argentynę i znajduje się obecnie na siódmym miejscu w zestawieniu globalnym. W Europie jest niezmiennie czwarta - za Rosją, Francją i Hiszpanią.

 

ZOBACZ: Premier: Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny

 

W ciągu ostatniej doby wykonano rekordową liczbę 377,5 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, a od początku epidemii - już prawie 34,9 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to 519 tys. testów na dobę.

 

Blisko 60 tys. ofiar od początku pandemii  

 

Liczba zgonów jest niższa o 32 od statystyki podanej w środę, jednak jest to trzeci z rzędu dzień, gdy przekracza ona 500. Bilanse z tych trzech dni są najwyższymi w drugiej fali epidemii.

 

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 50 928, z czego 44 773 osoby zmarły w Anglii, 3188 - w Szkocji, 2142 - w Walii, a 825 - w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

 

ZOBACZ: Kolejny lekarz zakażony po przyjęciu rosyjskiej szczepionki przeciw COVID-19

 

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie przypadki śmiertelne zarejestrowane pomiędzy godz. 17 we wtorek a godz. 17 w środę i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans testów i zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 we środę a godz. 9 w czwartek.

 

Według danych ze środy, które nie uwzględniają Irlandii Północnej, w szpitalach przebywało 14 279 chorych na Covid-19, co stanowi wzrost o 690 w stosunku do poprzedniego dnia.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie