"Statyści" w szpitalach? Zakażony poseł PiS odpowiada Edycie Górniak

Polska
"Statyści" w szpitalach? Zakażony poseł PiS odpowiada Edycie Górniak
Twitter/Jerzy Polaczek
Poseł PiS Jerzy Polaczek

W "spektaklu" COVID-19 są nie tylko "statyści", ale wręcz "aktorzy" odgrywający sceny ataków duszności, śmierci i pakowania do worków – tak, zmagający się z koronawirusem, poseł PiS Jerzy Polaczek odniósł się do wypowiedzi Edyty Górniak na temat pandemii.

Media informowały w ostatnich dniach, że piosenkarka Edyta Górniak wyraziła pogląd, iż w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, ale statyści.

 

"Dziękuję Edycie Górniak za docenienie roli statystów w spektaklu chorzy na COVID-19" – napisał na Twitterze poseł Polaczek.

 

ZOBACZ: Jerzy Polaczek: w szpitalu człowiek zastanawia się, ile zobaczy zwłok

 

"Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, które odgrywają sceny ataków duszenia się, niemożności zaczerpnięcia powietrza czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy Panią!" – dodał .

 

ZOBACZ: Ponad 300 tys. ofiar koronawirusa w Europie

 

Polaczek - śląski poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister transportu - poinformował o zakażeniu koronawirusem w połowie października.

 

Na wypowiedź Górniak zareagował też m.in. hospitalizowany z powodu koronawirusa były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. "Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak - Statysta Don Gisu. Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako statystka. Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy statyści wychodzą na własnych nogach ze szpitala...” – napisał w mediach społecznościowych Posobkiewicz.

Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak - „Statysta” Don Gisu Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani...

Opublikowany przez Marka Posobkiewicza Wtorek, 10 listopada 2020

 

Posobkiewicz opublikował także cover jednej z najpopularniejszych piosenek Edyty Górniak - "To nie ja".

 

 

Don Gisu to jedno z jego wcieleń, gdy będąc szefem sanepidu nieszablonowo - nagrywając klipy - zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, propagował szczepienia, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy.

 

Resort przekazał we wtorek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 25 tys. 484 osób; łącznie wykryto dotąd 593 tys. 592 przypadki. Resort podał też, że zmarło dalsze 330 osób, w sumie odnotowano 8375 zgonów.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie