"Odpowiedzialność Kaczyńskiego". Trzaskowski o wydarzeniach na Marszu Niepodległości

Polska
"Odpowiedzialność Kaczyńskiego". Trzaskowski o wydarzeniach na Marszu Niepodległości
PAP/Wojciech Olkuśnik
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odniósł się do zamieszek podczas tegorocznego Marszu Niepodległości

"Gdzie wicepremier od bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński? W tym momencie, to na nim spoczywa pełna odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia na ulicach Warszawy. To on bezpośrednio odpowiada za nadzór na służbami" - napisał w środę na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica - tak hołubiona przez rządzących - »świętuje« Święto Niepodległości. To właśnie bilans, zapowiadanego zmotoryzowanego, a w rzeczywistości pieszego Marszu Niepodległości" - napisał Trzaskowski.

 

"A podobno to protestujące kobiety są największym wrogiem/zagrożeniem/złem/niebezpieczeństwem (proszę sobie wybrać, wszystkie określenia, jak widać jak najbardziej »trafne«)" - dodał.

 

"Gdzie jesteście rządzący?"

 

Trzaskowski w swoim wpisie pytał, "gdzie jest pasek TVP mówiący o śmiercionośnym marszu i rozsiewaniu pandemii? Gdzie rządzący, tak chętnie poklaskujący narodowcom"? "Prawo i Sprawiedliwość, które za każdym razem puszcza oko do »prawdziwych patriotów«, a gdy dzieją się takie skandaliczne sytuacje, nagle cierpi na krótkowzroczność. Gdzie jesteście rządzący, tyle mieliście do powiedzenia na temat ostatnich protestów kobiet" - napisał.

 

ZOBACZ: Szacowanie strat po Marszu Niepodległości. "Przejedzie pogotowie drogowe"

 

Trzaskowski zadał pytanie, "gdzie (jest - red.) wicepremier od bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński?" Zdaniem prezydenta Warszawy, "w tym momencie, to na nim spoczywa pełna odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia na ulicach Warszawy. To on bezpośrednio odpowiada za nadzór na służbami". "Rozumiem, że to wszystko nie kwalifikuje się do jakiekolwiek reakcji? W świetle ostatnich doniesień medialnych, o chęci siłowego stłumienia protestów kobiet, to jeszcze bardziej tchórzliwe i skandaliczne, panie Kaczyński" - zaznaczył.

 

Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica - tak hołubiona...

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Środa, 11 listopada 2020

 

"Rządzący, włączcie sobie internet i telewizję, ale inną niż TVP. Zobaczcie - oto Wasze dzieło. Gratuluję Wam »sukcesu»«" - napisał.

 

Skala zniszczeń poznamy w czwartek

 

Trzaskowski poinformował, że służby porządkowe Miasta Stołecznego Warszawa są już na miejscu. "Oszacujemy straty, a ich skalę będziemy znali jutro. Tak samo jak koszty naprawy zniszczeń po przejściu »Marszu Niepodległości«" - podał.

 

W Warszawie w środę odbył się Marsz Niepodległości. W tym roku - ze względu na sytuację epidemiczną - miał odbyć się w formie "rajdu", jednak wiele osób zdecydowało się przejść pieszo przez stolicę. Doszło do zamieszek na niektórych skrzyżowaniach i błoniach wokół Stadionu Narodowego.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie