O. Leon Knabit wyszedł ze szpitala. "Dziękuję całym sercem służbie zdrowia"

Polska
O. Leon Knabit wyszedł ze szpitala. "Dziękuję całym sercem służbie zdrowia"
Facebook.com/O. Leon Knabit OSB
"Trudno mi wymienić każdego, zwłaszcza, że w kombinezonach pracują niemal anonimowo. Wszyscy warci są najwyższego uznania" - napisał zakonnik.

O. Leon Knabit z opactwa benedyktynów w Tyńcu, który był zakażony koronawirusem, wyszedł już ze szpitala. W mediach społecznościowych podziękował służbie zdrowia z oddziału zakaźnego szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

"Chwała i dziękczynienie najwyższemu Bogu, że wysłuchał tylu modlitw życzliwych Osób i sprawił, że dzisiaj, w rocznicę poświęcenia bazyliki Jana na Lateranie odesłał mnie ze szpitala do klasztoru" - napisał w poniedziałkowy wieczór w mediach społecznościowych o. Leon Knabit.

 

Zakonnik dodał, że liczba ozdrowieńców powiększyła się o kolejną jednostkę, a akcja "Wspieraj Seniora" zakończyła się - w jego przypadku - sukcesem.

Chwała i dziękczynienie najwyższemu Bogu, że wysłuchał tylu modlitw życzliwych Osób i sprawił, że dzisiaj, w rocznicę...

Opublikowany przez O. Leon Knabit OSB Poniedziałek, 9 listopada 2020

 

Były pacjent decenia zaangażowanie medyków

 

O. Leon Knabit, najstarszy wiekiem członek wspólnoty benedyktynów w Tyńcu, szczególnie podziękował służbie zdrowia z oddziału zakaźnego szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie. "Trudno mi wymienić każdego, zwłaszcza, że w kombinezonach pracują niemal anonimowo. Wszyscy warci są najwyższego uznania" - podkreślił, zwracając uwagę na wielkie oddanie pracowników medycznych.

 

"Pracują zmęczeni w obliczu wielkich braków personalnych, a szczytne hasła, pełne wzniosłych wartości, które do nich dobiegają, mają się nijak do jakiejkolwiek pomocy, choćby w wolontariacie" - napisał benedyktyn.

 

ZOBACZ: Ojciec Leon Knabit zakażony koronawirusem

 

Dodał, że ze względu na osłabienie nie jest w stanie się odnieść do wszystkich komentarzy do wpisów, które na Facebooku publikował w szpitalu. Ocenił też, że "droga wyuzdanej i wulgarnej anarchii" nie jest właściwa, aby zmieniać rzeczywistość (protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji - przyp. red.).

 

O. Knabit trafił na oddział covidowy pod koniec października, zaś członkowie benedyktyńskiej wspólnoty poddali się 10-dniowej kwarantannie.

 

Leon Knabit mieszka w opactwie benedyktyńskim niedaleko Krakowa od 1958 r. W latach 2001–2002 był tam przeorem. W grudniu ubiegłego roku skończył 90 lat.

emi/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie