Major pierwszym adoptowanym psem, który zamieszka w Białym Domu

Świat
Major pierwszym adoptowanym psem, który zamieszka w Białym Domu
Instagram/ Joe Biden
Joe Biden z psem Majorem

Po ponad czterech latach do Białego Domu powrócą zwierzęta. W prezydenckiej rezydencji zamieszkają nie tylko Joe Biden wraz z żoną, ale również ich dwa owczarki niemieckie - Champ oraz - adoptowany dwa lata temu - Major.

W kampanii prezydenckiej Joe Biden dał się poznać jako miłośnik zwierząt, a szczególnie psów. W mediach społecznościowych publikował filmy z ich udziałem. Czworonogi miały na sobie apaszki i koszulki z napisem "Dogs for Biden" (ang. psy dla Bidena). W wideo pojawiało się hasło: "Let's bring dogs back to the White House" (ang. przywróćmy psy do Białego Domu).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

These dogs are here for some paw-sitive encouragement as we get closer to election day. Let's bring dogs back to the White House.

Post udostępniony przez Joe Biden (@joebiden)

 

Champ i Major Biden

 

Prywatnie rodzina Bidenów ma dwa owczarki niemieckie o imionach Champ i Major. Drugiego z nich prezydent-elekt adoptował w 2018 roku z Delaware Humane Association. Major będzie pierwszym w historii adoptowanym psem, który zamieszka w Białym Domu.

 

 

Wiceprezydent-elekt Kamala Harris nie ma zwierząt, jednak w mediach społecznościowych pokazuje, że czworonogi są w jej otoczeniu zawsze mile widziane.

 

ZOBACZ: Harris: nie będę ostatnią kobietą wiceprezydent

 

 

Poprzedni lokatorzy

 

Poprzednimi czworonożnymi lokatorami prezydenckiej rezydencji byli Bo i Sunny rasy portugalski pies dowodny należące do rodziny Obamów.

 

 

Bo, który w Białym Domu zamieszkał w kwietniu 2009 roku, pojawił się m.in. w komiksie Marvela. Wydano też o nim książkę dla dzieci zatytułowaną "Bo. America's Commander in leash".

ac/prz/ polsatnews.pl, nbcnews.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie