Pochmurny i mglisty piątek. Prognoza pogody, 6 listopada

Polska
Pochmurny i mglisty piątek. Prognoza pogody, 6 listopada
Zdj. ilustracyjne, fot. PxHere
W niektórych miejscach mgły ograniczą widoczność tylko do 50 metrów

Piątek w wielu regionach kraju upłynie pod znakiem gęstych mgieł, które mogą paraliżować ruch drogowy. Najbardziej mglisto będzie w godzinach wieczornych i nocnych. Temperatura nieznacznie wzrośnie - termometry wskażą co najwyżej 14 stopni. Ciśnienie nadal będzie bardzo wysokie. Na szczęście czeka nas słoneczny weekend.

W piątek na zachodzie i południu spodziewamy się niewielkich przejaśnień, które z biegiem dnia będą zanikać. Na pozostałym obszarze od poranka będzie pochmurno.
 
Kierowcy, zachowajcie szczególną ostrożność
 
Na północy, wschodzie i w centrum spodziewamy się gęstych mgieł, które do wieczora spowiją niemal cały kraj. Mogą one ograniczać widoczność do 100-200 metrów, a lokalnie na leśnych drogach, nad ciekami i zbiornikami wodnymi oraz w obniżeniach terenu nawet do 50 metrów.
 
 
Niewykluczone, że mgłom będzie towarzyszyć niewielka mżawka. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność.
 
Co najwyżej 14 stopni
 
Temperatura nieznacznie wzrośnie i wyniesie maksymalnie od 8 stopni na południowym wschodzie do 14 stopni na środkowej północy.
 
twojapogoda.pl
 
Wiatr z kierunku zachodniego w dalszym ciągu będzie umiarkowany i silny, chwilami w porywach do 40-50 km/h. Będzie obniżać temperaturę odczuwalną nawet o kilka stopni.
 
Ciśnienie wciąż bardzo wysokie
 
Ciśnienie pozostaje bardzo wysokie stabilne. W samo południe wyniesie od 1027 hPa na północnym wschodzie do 1035 hPa na południowym zachodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne, mimo bardzo wysokiego ciśnienia, nadal będą obojętnie wpływać na nasze samopoczucie.
 
Czeka nas słoneczny i ciepły weekend
 
W weekend po ustąpieniu mgieł będzie słonecznie, szczególnie w niedzielę. W wielu regionach kraju możemy liczyć na bezchmurne niebo. Temperatura wzrośnie nawet do około 15 stopni.
Łukasz Mielczarek/wka/ Twoja Pogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie