Nie będzie drugiego szpitala w hali EXPO XXI. Minister podał nową lokalizację

Polska
Nie będzie drugiego szpitala w hali EXPO XXI. Minister podał nową lokalizację
Polsat News
Szef MON Mariusz Błaszczak

Zmieniliśmy lokalizację szpitala tymczasowego organizowanego w Warszawie przez Wojskowy Instytut Medyczny, powstanie on w hangarze I Bazy Lotnictwa Transportowego na Okęciu, a nie w hali EXPO XXI - poinformował w piątek szef MON Mariusz Błaszczak.

W Warszawie mają działać dwa szpitale tymczasowe, jeden został już uruchomiony na Stadionie Narodowym, gdzie w pierwszym etapie będzie 300 łóżkami dla pacjentów z COVID-19, a docelowo ma być ich 1,2 tys. Szpital ten jest filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Według wcześniejszych zapowiedzi drugi szpital tymczasowy, nadzorowany przez Wojskowy Instytut Medyczny, miał powstać w hali EXPO XXI.

 

W piątek Błaszczak poinformował o zmianie lokalizacji tego drugiego szpitala.

 

ZOBACZ: Zawieszeni przez PiS posłowie chcą utworzyć własne koło. "Wnioski są już przygotowane"

 

- Zmieniliśmy lokalizację tymczasowego szpitala zorganizowanego przez Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów. Zrezygnowaliśmy z lokalizacji na EXPO, a szpital będzie zorganizowany w hangarze I Bazy Lotnictwo Transportowego na Okęciu - powiedział dziennikarzom Błaszczak.

 

Wideo: konferencja szefa MON

  

- Szpital będzie się składał z 250 łózek, ruszy już w tym miesiącu, w listopadzie, szpital będzie świadczył pomoc chorym na koronawirusa - dodał szef MON.

 

Wyjaśnił, że zmiana lokalizacji przyczyni się do efektywniejszego wydania środków przeznaczonych na walkę z COVID-19. "Przeniesienie lokalizacji wiąże się z tym, że nie musimy płacić czynszu właścicielowi EXPO, ten pieniądze przeznaczamy na wyposażenie szpitala" - wyjaśnił Błaszczak.

 

Podkreślił, że baza na Okęciu jest w pełni własnością Wojska Polskiego.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie