Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zakażony koronawirusem

Polska
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zakażony koronawirusem
Polsat News
Konstanty Radziwiłł ma wiele objawów zakażenia koronawirusem

- Choruję na Covid-19. Chorobę przechodzę na tyle ciężko, że z każdym dniem zyskuję dodatkowe argumenty do walki z niedowiarkami negującymi problem pandemii - powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. W latach 2015-2018 był ministrem zdrowia.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł jest zakażony koronawirusem. Radziwiłł poinformował o tym w felietonie opublikowanym w najnowszym wydaniu czasopisma "Menedżer zdrowia".

 

ZOBACZ: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Minister wyjaśnia, którzy rodzice go otrzymają

 

"Choruję na COVID-19. Chorobę przechodzę na tyle ciężko (duszności, wartości saturacji nieco poniżej normy, duże dawki sterydów), że z każdym dniem zyskuję dodatkowe argumenty do walki z niedowiarkami negującymi problem pandemii" - ujawnił wojewoda.

 

"Zadanie niespotykane w polskiej służbie zdrowia"

 

Pisząc szerzej o problematyce pandemii Radziwiłł dodał, że nieuchronna po odmrożeniu ograniczeń życia społeczno-gospodarczego narastająca fala zakażeń "niesie za sobą niestety także wzbierającą falę chorych wymagających hospitalizacji, a za nią także falę najciężej chorych potrzebujących terapii z użyciem oddechu wspomaganego".

 

ZOBACZ: Poseł Konfederacji zakażony koronawirusem. "Co za debil wymyślił te kwarantanny?"

 

"Jest to zadanie niespotykane w realiach polskiej służby zdrowia" - ocenił.

 

Konstanty Radziwiłł w latach 2001–2010 był prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej, a od 2015 do 2018 ministrem zdrowia w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie