Zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Kierowca zignorował "stop" [WIDEO]

Polska
Zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Kierowca zignorował "stop" [WIDEO]
Łódzka Policja

Kierowca wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim (woj. łódzkie). Kierujący autem osobowym w ostatniej chwili skręcił w bok, co pozwoliło uniknąć zmiażdżenia przez pociąg.

Przejazd kolejowy w Ruścu nie jest wyposażony w szlabany. Kierujący samochodem osobowym wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg. Niska prędkość składu oraz wykonany przez kierowcę auta skręt sprawiły, że zderzenie nie było poważne.

 

Pociąg uderzył w auto

 

Kierującemu autem osobowym nic się nie stało. Lokomotywa uderzyła auto w przedni prawy błotnik.

 

"Kierujący samochodem osobowym marki Hyundai nie dostosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd kolejowy wprost w nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Dąbrowa Górnicza - Twarda Góra" - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

 

 

"W ostatniej chwili kierowca hamował, jednak doszło do zderzenia. Pojazd został zepchnięty przez czoło pociągu i uszkodzony" - podkreślają łódzcy policjanci.  

 

WIDEO: zderzenie pociągu z samochodem osobowym

  

Apel o przestrogę

 

Funkcjonariusze przypominają, by nie lekceważyć znaków drogowych, zaznaczają, że zderzenie z rozpędzonym pociągiem może kończyć śmiercią.

 

"Pamiętajmy, że spotkanie z kilkusettonową maszyną z reguły źle kończy się dla samochodu i jego kierowcy. Niektórzy jednak o tym zapominają! Zbliżając się do torów, nie stosują się do znaków drogowych i zasad bezpiecznej jazdy" - napisali policjanci.

laf/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie