Tusk do Morawieckiego: "Ty już nawet nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz"

Polska
Tusk do Morawieckiego: "Ty już nawet nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz"
Polsat News
Donald Tusk skomentował nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd

"Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz. A od waszych decyzji zależy dziś życie tysięcy Polaków" - tak na ogłoszenie nowych restrykcji zareagował b. premier i szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk zwracając się do premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem przedstawicieli głównych sił opozycyjnych "rząd nie panuje nad sytuacją epidemiczną".

Na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń - zamknięte zostaną kina, muzea i teatry oraz większość sklepów w galeriach handlowych. Klasy 1-3 przechodzą na zdalne nauczanie, a hotele będą otwarte jedynie dla gości podróżujących służbowo.

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia. Zamknięte galerie, ograniczenia w sklepach i hotelach

 

- Jeśli epidemia przekroczy 70-75 przypadków na 100 tys. będziemy musieli włączyć zasady narodowej kwarantanny - bardzo zasadnicze zakazy przemieszczania się, poruszania się i wszelkie zakazy, które umożliwią nam realizację scenariusza, który jest najbardziej potrzebny - zapowiedział premier.

Krytyka opozycji

"Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz. A od waszych decyzji zależy dziś życie tysięcy Polaków" - napisał na Twitterze Donald Tusk, zwracając się bezpośrednio do Mateusza Morawieckiego.

 

Lider Nowoczesnej Adam Szłapka nowe obostrzenia skomentował jednym zdaniem: "Nie panują nad niczym".

 

"Polityka polityką, ale ból serce ściska kiedy widzę, że rząd kompletnie nie panuje nad sytuacją pandemiczną! Idzie zły czas dla Polski!" - to z kolei wpis przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego.

 

Były kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak (Konfederacja) ocenił, że zakazy to "przeniesienie odpowiedzialności za chaos w ochronie zdrowia".

 

ZOBACZ: Michał Dworczyk: personel medyczny nie będzie podlegał kwarantannie

 

"Wielu Polaków prowadzących dzielność (działalność - red.) gosp. wpadnie w większe długi lub już tego nie przetrwa. Niesprawiedliwość!" - napisał.

"Halo, Przedsiębiorcy! Premier twierdzi, że jest Wam lepiej niż wiosną. Podobno macie 50 mld luźnej gotówki i nie trzeba się o Was martwić?! Zachowanie premiera w ostatnich dniach to skandal na szeroką skalę" - napisał z kolei poseł PSL Dariusz Klimczak.

bas/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie