Refundacja kosztów wizyt prywatnych. PSL przygotowuje projekt

Polska
Refundacja kosztów wizyt prywatnych. PSL przygotowuje projekt
PAP/EPA/Filippo Venezia

PSL zapowiada przygotowanie projektu ustawy zakładającego, że każdy, kto pójdzie prywatnie do lekarza będzie miał prawo zrefundować koszt tej wizyty z NFZ. "To jest klucz do wydolności systemu ochrony zdrowia w Polsce" - podkreślił w środę poseł PSL Dariusz Klimczak.

Klimczak mówił na konferencji prasowej w Sejmie, że prywatny system ochrony zdrowia powinien był włączony do powszechnego leczenia. - Każdy, kto nie dostanie się do lekarza na NFZ powinien mieć możliwość zrefundowania swojego rachunku u prywatnego lekarza - zaznaczył poseł.

 

- Przygotowujemy projekt ustawy, który włącza prywatną służbę zdrowia do powszechnego lecznictwa; każdy kto pójdzie do prywatnego lekarza będzie miał prawo zrefundować swój rachunek przez NFZ. To jest klucz do wydolności systemu ochrony zdrowia w Polsce - podkreślił Klimczak.

 

Projekt w przygotowaniu 

 

Jak dodał, projekt ustawy zostanie niebawem przygotowany i zaprezentowany przez prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Klimczak zaprosił inne ugrupowania i stronę rządową do konsultacji projektu, zadeklarował gotowość do modyfikacji jego zapisów.

 

ZOBACZ: Czy szkoły będą otwarte? Decyzja rządu

 

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 24 tys. 692 osób, zmarło 373 chorych. To najwyższy dzienny bilans zakażeń i zgonów od początku epidemii. 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie