Czy szkoły będą otwarte? Decyzja rządu

Polska
Czy szkoły będą otwarte? Decyzja rządu
Polsat News
Specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej otrzymają nauczyciele.

Rozszerzamy naukę zdalną na klasy od 1-3; przedłużamy do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Nowe restrykcje dla szkół zaczną obowiązywać od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Morawiecki zaapelował na konferencji prasowej, żeby pozostać w domach, ponieważ - jak mówił - według analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić około 5 tys. osób. - Po miesiącu możemy mieć ok. 150 tys. osób więcej niż mielibyśmy, gdyby każdy trzymał się tych zasad, które określamy - powiedział premier.

 

Rozszerzenie nauki zdalnej

 

Mówił, że po długiej dyskusji na forum rządu i z ekspertami zapadła decyzja o rozszerzeniu zasad bezpieczeństwa.

 

ZOBACZ: Zmiany w egzaminie maturalnym? Powstał nowy projekt

 

- Te środki zapobiegawcze muszą być rozszerzone, pierwszy z nich to rozszerzenie nauczania zdalnego również na klasy od 1 do 3 i przedłużenie okresu pracy zdalnej dla uczniów powyżej 4 klasy do końca listopada. Na dzisiaj podajemy datę 29 listopada, być może będziemy musieli ją przesunąć - powiedział premier.

 

Dopytywany o przedszkola premier powiedział, że ich funkcjonowanie "pozostaje bez zmian".  

 

Opieka dla dzieci pracowników służb mundurowych i personelu medycznego

 

Premier poinformował, że zasiłki dla rodziców dzieci, które zostaną w domu, będą przyznane na takich zasadach jak wiosną. Dodał, że nie będzie rozróżnienia na rodziców, którzy pracują zdalnie i tych, którzy pracują stacjonarnie.

 

- Dla dzieci osób ze służb mundurowych i służb medycznych dostępna będzie opieka edukacyjna dla dzieci  od I do II klasy - powiedział premier. 

 

Bon dla nauczycieli

 

Premier na środowej konferencji prasowej poinformował o nowych restrykcjach, ale też o rozwiązaniach, które mogą być pomocne w walce z epidemią koronawirusa.

 

Specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej otrzymają nauczyciele. - To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom jest w tym przypadku niezbędny, żeby w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić pracę zdalną - wyjaśnił Morawiecki.

KPRM

 

 

 

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie