Drive Market. Zakupy bez wysiadania z auta

Polska
Drive Market. Zakupy bez wysiadania z auta
Polsat News
Sklep Drive Thru działa na takiej samej zasadzie jak restauracja szybkiej obsługi

Działa podobnie jak zakup hamburgera. Można podjechać samochodem i przez okno poprosić ekspedientkę o konkretne produkty. W Sejnach na Podlasiu ruszył pierwszy w Polsce drive market - sklep na czas epidemii.

Do rozwoju takiej formy handlu przyczyniają się ograniczenia nakładane na handel w związku z pandemią. Sklepu sprzedającego towary z okienka nie dotyczą limity osób mogących przebywać jednocześnie we wnętrzu.

 

Sklep Drive Thru działa na takiej samej zasadzie jak restauracja szybkiej obsługi. Klient podjeżdżając do okienka, bez wysiadania z auta, składa zamówienie i dostaje potrzebne towary. 

 

Jak w barze szybkiej obsługi 

 

- Wpadłem na to, by może to zrobić tak jak McDonald's robi, gdzieś ta myśl tam była - mówił w Polsat News Józef Szulewski, właściciel sklepu. Dodał, że po tym, jak podzielił się pomysłem ze wspólnikiem, ten "podchwycił to".

 

ZOBACZ: Kolejne obostrzenia w Polsce. Premier przedstawi w środę nowe informacje

 

- To jest naprawdę dobry pomysł. Czas na to i społeczeństwo dojrzało do tergo, aby robić zakupy w ten sposób - wyjaśnił przedsiębiorca. 

 

WIDEO: Drive market w Sejnach. Zakupy można zrobić przez okienko

  

Sklep w Sejnach to pierwszy tego rodzaju market w regionie. Temu rozwiązaniu sprzyja sytuacja epidemii i poszukiwanie przez klientów bezpiecznych form robienia zakupów.

laf/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie