Czego Amerykanie szukali w Google w noc wyborczą? "Sklep monopolowy w pobliżu mnie"

Świat
Czego Amerykanie szukali w Google w noc wyborczą? "Sklep monopolowy w pobliżu mnie"
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pxfuel
W noc wyborczą Amerykanie rekordowo często szukali w Google sklepów z alkoholem

Zwrot "sklep monopolowy w pobliżu mnie" osiągnął podczas nocy wyborczej w USA najwyższą w historii liczbę wyszukiwań w Google - podała w środę firma.

Google Trends opublikowało na Twitterze wykresy pokazujące, jak wzrastała w ciągu nocy liczba wyszukiwań niektórych zwrotów. Wynika z niego, że fraza "sklep monopolowy w pobliżu mnie" była wyszukiwana ok. dwukrotnie częściej niż zazwyczaj, a ten wzrost nie uwzględnia innych podobnych wyszukiwań jak "sklep monopolowy otwarty w pobliżu mnie teraz" i "wino w pobliżu mnie", które również znacząco skoczyły w podczas minionej nocy.

 

ZOBACZ: Nastolatek kupił alkohol od nastoletniej ekspedientki

 

Google Trends poinformowało, że najwięcej wyszukiwań w sklepach monopolowych pochodziło ze stanu Delaware, a następnie z Maryland, Tennessee i Georgii. Najrzadziej szukali ich mieszkańcy Hawajów, Maine, Nebraski i Iowy.

Fast foody, "przeprowadzka do Kanady" i "niepokój"

Znacząco wzrosła również liczba wyszukiwań fast foodów i a także zwrotu "przeprowadzka do Kanady", najwyższy w historii wynik wyszukiwań odnotowano również w przypadku słowa "niepokój", co wraz z pozostałymi wymienionymi zwrotami wyraźnie wskazuje na stan emocjonalny Amerykanów w dniu wyborów i po ich zakończeniu.

 

ZOBACZ: Apostazja - czym jest i jak wiele osób dokonuje jej w Polsce?

 

Niepokój związany z wynikami jeszcze potrwa przez pewien czas, bo wciąż nie ma rezultatów z dziewięciu spośród 50 stanów i biorąc pod uwagę dużą liczbę głosów wysłanych pocztą, trudno powiedzeń kiedy znany będzie zwycięzca. Na razie kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden ma 224 głosy elektorskie, ubiegający się o reelekcję Donald Trump z Partii Republikańskiej - 214. Do zwycięstwa potrzeba co najmniej 270.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie