Bon dla nauczycieli. Na co można wydać pieniądze?

Polska
Bon dla nauczycieli. Na co można wydać pieniądze?
Polsat News
Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

Nauczyciele otrzymają specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej. - To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom jest w tym przypadku niezbędny, żeby w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić pracę zdalną - wyjaśnił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki poinformował, że od poniedziałku zostaje rozszerzone nauczanie zdalne również na klasy 1-3 szkoły podstawowej. Jednocześnie przedłużono okres pracy zdalnej dla uczniów powyżej 4 klasy do końca listopada. - Na dzisiaj podajemy datę 29 listopada, być może będziemy musieli ją przesunąć - zaznaczył premier.

 

Jak dodał, dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach. Funkcjonowanie przedszkoli pozostaje bez zmian. 

 

ZOBACZ: Czy szkoły będą otwarte? Decyzja rządu

 

Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej. - To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom jest w tym przypadku niezbędny, żeby w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić pracę zdalną - wyjaśnił premier.

 

KPRM

 

Szczegółowe zasady przyznawania bonu ureguluje Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

pgo/sgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie