Nazwisko Hołowni w nazwie partii. Jest wniosek do sądu

Polska
Nazwisko Hołowni w nazwie partii. Jest wniosek do sądu
Polsat News
Partia będzie się nazywać: Polska 2050 Szymona Hołowni.

Złożyliśmy wniosek w Sądzie Okręgowym w Warszawie o rejestrację partii Polska 2050 Szymona Hołowni - poinformował we wtorek wiceprezes ruchu Polska 2050 Michał Kobosko. Jak dodał, wspólnie zdecydowano, że nazwisko Szymona Hołowni zostanie zawarte w nazwie partii.

Kobosko potwierdził również, że to on, jak ogłoszono wcześniej, będzie szefem partii, a Hołownia znajdzie się w gronie jej założycieli. Partia będzie się nazywać: Polska 2050 Szymona Hołowni.

 

By wziąć udział w wyborach

 

Lider ruchu Polska 2050, b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia poinformował pod koniec września, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej. Ogłosił, że szefem partii zostanie jego b. pełnomocnik wyborczy Michał Kobosko.

 

Kobosko powiedział wówczas, że Ruch Polska 2050 potrzebuje formy, jaką jest partia polityczna, aby wziąć udział w wyborach. Zaznaczył, że chodzi przede wszystkim o wybory parlamentarne.

 

ZOBACZ: Hanna Gill-Piątek: Szymon Hołownia nie zawinął mnie w dywan, nie przerzucił przez siodło, nie porwał

 

Wcześniej Hołownia ogłosił, że do jego ruchu dołącza ówczesna posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek; wyraził nadzieję, że w Sejmie powstanie koło lub klub Polski 2050; przyznał też, że z różnymi parlamentarzystami toczą się rozmowy na temat kolejnych transferów.

 

Zgłoszenie nowej partii

 

Partia polityczna może korzystać z praw wynikających z ustaw po uzyskaniu wpisu do ewidencji partii politycznych, która jest prowadzona przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

 

Zgłoszenie partii powinno zawierać nazwę oraz jej skrót, określenie adresu siedziby partii politycznej oraz imiona, nazwiska i adresy osób wchodzących w skład organów uprawnionych w statucie do reprezentowania partii na zewnątrz oraz do zaciągania zobowiązań majątkowych.

 

ZOBACZ: "Wasza krótkowzroczność jest porażająca". Hołownia krytykuje biskupów po werdykcie TK

 

Do zgłoszenia należy załączyć także statut partii politycznej oraz wykaz co najmniej 1000 obywateli polskich popierających zgłoszenie. Można załączyć także wzorzec symbolu graficznego partii politycznej.

 

Sąd niezwłocznie dokonuje wpisu partii do ewidencji, jeżeli zgłoszenie jest zgodne z prawem. Robi to w formie postanowienia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie