Hanna Gill-Piątek: Szymon Hołownia nie zawinął mnie w dywan, nie przerzucił przez siodło, nie porwał

Polska
Hanna Gill-Piątek: Szymon Hołownia nie zawinął mnie w dywan, nie przerzucił przez siodło, nie porwał
Polsat News
Hanna Gill-Piątek przeszła do Polska 2050 Szymona Hołowni

- Jestem pierwszą "dłonią", która połączy ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z parlamentem. Zapraszamy posłów, którzy potrafią wznieść się ponad podziały na prawo i lewo - powiedziała w "Graffiti" Hanna Gill-Piątek, będąca najgłośniejszym politycznym transferem ostatnich tygodni.

Posłanka opuściła Wiosnę i klub Lewicy, by wzmocnić szeregi Szymona Hołowni i jego ruchu Polska 2050. 

 

- Przystąpiłam do ruchu, bo jest tam bardzo duża społeczna energia. Ta formacja rośnie. Ludzie, którzy zaangażowali się w nią mają społeczne DNA i dalej chcą działać - tłumaczyła w Polsat News.

 

ZOBACZ: Gill-Piątek odeszła z klubu Lewicy i partii Wiosna. Dołączyła do Hołowni

 

Pytana stosunek do kwestii związków partnerski odparła, że jest on "pozytywny, tak jak Szymona Hołowni"

 

Piotr Witwicki przypomniał słowa Hołowni, który o związkach partnerski mówił: "dla sekty postępowców konkubenci to tylko strategiczny etap. Oni mają wpatrzone oczy już w inny cel. Z nimi sobie nie pogadam, bo o czym tu gadać z rozpędzonym walcem".

"W sprawach światopoglądowych będę głosowała zgodnie z tym, co  obiecałam wyborcom"

- Nie wiem skąd i czego dotyczą te słowa. Rozumiem, że była to rozmowa na temat związków partnerskich i jakaś ostra wymiana zdań. Natomiast umówiliśmy się z Szymonem, że w sprawach światopoglądowych będę głosowała zgodnie z tym, co  obiecałam wyborcom - wyjaśniła Gill-Piątek.

- A to nie jest tak, że obiecała pani wyborcom, że będzie z Lewicą - dopytał Piotr Witwicki.

- Głosowały na mnie osoby, którym zależało, na tym, żeby była w Sejmie osoba, na którą można liczyć. Tej obietnicy dotrzymałam - odparła. 

 

Wideo: Hanna Gill-Piątek o przejściu do ruchu Szymona Hołowni

  

Posłanka tłumaczyła, że jeżeli w Sejmie będzie ustawa, co do której trzeba będzie zagłosować za lub przeciw związkami partnerskimi, to zagłosuj za. "Jeżeli będzie ustawa dotycząca legalnej i bezpiecznej aborcji do 12. tygodnia ciąży, to zagłosuję za, chociaż Szymon Hołownia byłby pewnie przeciw, gdyby był posłem".

 

"Zapraszamy posłów"

 

- Jestem pierwszą "dłonią", która połączy ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z parlamentem. Zapraszamy posłów, którzy będą potrafią wznieść się ponad podziały na prawo i lewo - powiedziała.

 

ZOBACZ: Współpracownik Hołowni: to nie koniec budowania naszej obecności w parlamencie

 

Odnosząc się do politycznych komentarzy o kłusowaniu, polowaniu przez Hołownię na posłów zapytała: "czy ja wyglądam jak zwierzyna łowna? To bardzo wiele mówi o tym, jak podmiotowo traktowana jest w polityce kobieta".

 

- Hołownia nie zawinął mnie w dywan, nie przerzucił przez siodło i nie porwał. Sama podejmowałam tę decyzję - tłumaczyła.

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie