Katowice: nie żyje 4-miesięczne dziecko zakażone koronawirusem

Polska
Katowice: nie żyje 4-miesięczne dziecko zakażone koronawirusem
Polsat News
4-mesięczny chłopiec zakażony koronawirusem zmarł w szpitalu w Katowicach.

W szpitalu w Katowicach zmarł 4-miesięczny chłopczyk z powiatu cieszyńskiego - podała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Informacja znalazła się w raporcie dotyczącym śmiertelnych przypadków zakażeń koronawirusem. Dziecko cierpiało na choroby współistniejące. To najmłodsza ofiara epidemii w Polsce.

W komunikacie dot. śmiertelnych przypadków koronawirusa w woj. śląskim pojawiła się informacja o zgonie 4-miesięcznego chłopca z powiatu cieszyńskiego, który zmarł w szpitalu w Katowicach.

 

To najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Do tej byli to 18-letnia kobieta (Radom) i 18-letni mężczyzna (Kędzierzyn-Koźle).

 

ZOBACZ: Naukowcy obliczyli, o ile wzrośnie liczba zakażeń po protestach

 

- Zakażony koronawirusem czteromiesięczny chłopczyk, który zmarł w szpitalu w Katowicach, cierpiał na choroby współistniejące – przekazała rzeczniczka wojewody śląskiego. Niemowlę ok. 10 dni temu trafiło do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, już wtedy było w bardzo ciężkim stanie.

 

Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia 

 

Według nieoficjalnych informacji, niemowlę miało wrodzoną wadę serca.

 

- Chłopczyk zmarł w niedzielę po południu. W naszym szpitalu był od około 10 dni, trafił do nas już w stanie bardzo ciężkim, na OIOM – powiedział rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

 

W województwie śląskim odnotowano we wtorek 2407 nowych przypadków zakażeń. Minionej dobry odnotowano tam 31 zgonów. Poza czteromiesięcznym dzieckiem są to głównie osoby w starszym wieku - miały od 60 do 94 lat.

 

Do niedawna woj. śląskie było regionem, gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem; od tygodnia region jest pod tym względem na drugim miejscu, po Mazowszu. We wtorek liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła w woj. śląskim 53 tys. 16. W regionie zmarły w sumie 974 osoby chorujące na COVID-19.

 

Coraz więcej zajętych łóżek

 

Ministerstwo poinformowało, że obecnie zajętych jest 18 tys. 160 łóżek z 25 tys. 902 przygotowanych dla pacjentów z Covid-19. Pod respiratorem jest 1550 osób. Resort podaje, że dla zakażonych przeznaczonych jest w sumie 1979 urządzeń.

 

Kwarantanną objęto obecnie 421 tys. 582 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 46 tys. 697. Do tej pory wyzdrowiało 159 tys. 986 osób.

 

 

Resort poinformował, że łącznie pobrano dotąd 4 mln 894 tys. 181 próbek od 4 mln 712 tys. 224 osób. Lekarze rodzinni, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili pacjentom 672 tys. 388 testów w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2.

 

 

msl/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie