Ojciec zabił troje dzieci i popełnił samobójstwo. Tragedia w Szwajcarii

Świat
Ojciec zabił troje dzieci i popełnił samobójstwo. Tragedia w Szwajcarii
Flickr/Kecko/CC BY 2.0; Zdj. ilustracyjne
Sąsiadka rodziny twierdzi, że 37-latek "robił całkiem normalne wrażenie"

Z nieznanych na razie powodów 37-letni mieszkaniec gminy Buchs w kantonie Argowia na północy Szwajcarii zabił we własnym domu jednorodzinnym troje swych dzieci, by popełnić potem samobójstwo - poinformowała szwajcarska policja.

Zwłoki odkryła w poniedziałek rano po powrocie z pracy jego żona. Ofiary to 13-letni syn i 11-letnia córka z pierwszego małżeństwa mężczyzny oraz 3-letnia córeczka z drugiego małżeństwa. Dwoje starszych dzieci przebywało na zmianę u ojca i u swej zamieszkałej w sąsiedniej wiosce matki.

"Byli wesołą rodziną"

Władze nie ujawniły dotąd bliższych szczegółów na temat motywu i przebiegu zbrodni. "Podejrzenie popełnienia czynu kieruje się zdecydowanie przeciwko ojcu rodziny. Na postawie dotychczasowych ustaleń śledztwa wykluczyć można użycie (przez niego) broni palnej" - oświadczyła policja.

 

ZOBACZ: Austria: atak na synagogę w Wiedniu. Media: ośmiu zabitych

 

Będący miejscem rodzinnej tragedii dom znajduje się w zacisznej okolicy, a zachowanie jego mieszkańców nie budziło u sąsiadów żadnych podejrzeń. Jak powiedziała dziennikowi "Blick" jedna z sąsiadek, pracujący w branży medycznej 37-latek "robił całkiem normalne wrażenie, często spędzał czas przy grillu w ogrodzie z przyjaciółmi i z dziećmi. Żona także mu wtedy towarzyszyła. Byli wesołą rodziną".

 

Domniemany zabójca regularnie zamieszczał w mediach społecznościowych zdjęcia swych dzieci z pieszczotliwymi objaśnieniami takimi jak "moja księżniczka".

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie