Wyrzucił 9 szczeniąt z samochodu na ulicę. Policja szuka sprawcy

Polska
Wyrzucił 9 szczeniąt z samochodu na ulicę. Policja szuka sprawcy
KPP Mława
Udało się już znaleźć "nowy, troskliwy dom dla pięciu porzuconych psich maluchów, a czwórka czeka na adopcję"

W miejscowości Pepłowo niedaleko Mławy nieustalony sprawca wyrzucił z samochodu wprost na ulicę dziewięć szczeniąt. O zdarzeniu policję zaalarmował przypadkowy świadek. Trwają poszukiwania sprawcy. Znaleziono już nowy dom dla pięciu szczeniąt, pozostałe cztery czekają na adopcję.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, informując w poniedziałek o wyrzuconych z auta na ulicę szczeniętach, podała, że do zdarzenia doszło kilka dni temu, a sprawcy szukają obecnie funkcjonariusze z posterunku w Wieczfni Kościelnej.

 

Psiaki szukają domu

 

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca samochodu osobowego zatrzymał się na skraju miejscowości Pepłowo i z samochodu, wprost na ulicę wyrzucił dziewięć szczeniąt. Porzucone zwierzęta błąkały się po ulicy i w przydrożnym rowie. Policję powiadomił przypadkowy świadek. Interweniujący policjanci przekazali zwierzęta pod opiekę strażników gminnych - przekazała Pawłowska.

 

ZOBACZ: Zastrzelił psa swojej matki. 38-latek w rękach policji

 

Dodała, iż udało się już znaleźć "nowy, troskliwy dom dla pięciu porzuconych psich maluchów, a czwórka czeka na adopcję" - informacje na temat odebrania szczeniąt można uzyskać kontaktując się ze Strażą Gminną w Wiśniewie.

 

Do trzech lat więzienia

 

Rzeczniczka mławskiej policji zaznaczyła, ze prowadzący postepowanie funkcjonariusze apelują do osób, których informacje mogą okazać się pomocne w ustaleniu sprawcy, o kontakt z posterunkiem w Wieczfni Kościelnej - informację można przekazać tam anonimowo.

 

- Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - przypomniała Pawłowska.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie