Szef WHO odizolowany. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Świat
Szef WHO odizolowany. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem
europarl.europa.eu
"Zostałem zidentyfikowany jako kontakt z osobą, której wynik testu jest pozytywny" - napisał szef WHO na Twitterze.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował w niedzielę, że ostatnio kontaktował się z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Podkreślił, że czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów COVID-19. "Poddam się kwarantannie zgodnie z protokołami" - napisał.

"Zostałem zidentyfikowany jako kontakt z osobą, której wynik testu jest pozytywny. Czuję się dobrze i nie mam objawów choroby, ale w ciągu najbliższych dni poddam się kwarantannie zgodnie z protokołami WHO i będę pracować z domu" - napisał Tedros na Twitterze.

 

 

"Niezwykle ważne jest, abyśmy wszyscy przestrzegali wytycznych zdrowotnych" - napisał wcześniej szef Światowej Organizacji Zdrowia.

 

ZOBACZ: Ponad 10 mln zakażeń koronawirusem w Europie

 

Według niego rygorystyczne przestrzeganie wytycznych epidemiologów i władz sanitarnych może uchronić przed niekontrolowanym rozwojem pandemii. "W ten sposób przerwiemy łańcuch przenoszenia koronawirusa, pokonamy go i ochronimy systemy opieki zdrowotnej" - dodał.

 

 

 

Kilka dni temu dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych dr Michael Ryan ostrzegał, że nieśledzenia kontaktów osób zakażonych w Europie, mimo bardzo wysokich liczb pozytywnych testów na koronawirusa, doprowadzi do "mrocznych konsekwencji".

 

ZOBACZ: Ordynator szpitala zaprasza niedowiarków na oddział covidowy

 

Zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 46,36 mln ludzi na świecie, a ponad 1,19 mln osób zmarło. Wiele krajów wprowadza ponownie obostrzenia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się pandemii.

hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie