Nowa wersja aplikacji "STOP COVID". Zapisy na test bez kontaktu z lekarzem

Polska
Nowa wersja aplikacji "STOP COVID". Zapisy na test bez kontaktu z lekarzem
gov.pl
Test oceny ryzyka jest całkowicie anonimowy - zapewnia ministerstwo.

Nowa wersja aplikacji STOP COVID pozwala użytkownikowi zapisać się na test na obecność koronawirusa. Jak podało w poniedziałek Ministerstwo Cyfryzacji, jest to możliwe, gdy aplikacja powiadomi o kontakcie z zarażonym, a wynik testu oceny ryzyka będzie "niepokojący".

Według MC, z możliwości zapisania się na test, bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, będą mogły skorzystać osoby, które aplikacja powiadomiła o kontakcie z koronawirusem, o ile otrzymają odpowiedni wynik testu oceny ryzyka.

 

ZOBACZ: Tylko 420 osób poinformowało o zakażeniu poprzez aplikację ProteGO Safe

 

Jak wskazuje MC, w praktyce po otrzymaniu powiadomienia o możliwym kontakcie z koronawirusem, użytkownik aplikacji wypełni dostępny w niej test oceny ryzyka, a jeżeli jego wynik będzie "niepokojący", będzie miał możliwość zapisania się na test na COVID-19. Test oceny ryzyka jest całkowicie anonimowy - zapewnia ministerstwo.

 

Według MC, aplikacja STOP COVID spełnia wyśrubowane normy bezpieczeństwa i ochrony danych i została przygotowana we współpracy z Komisją Europejską i największymi światowymi firmami technologicznymi – Google i Apple. Aplikacja nie śledzi Twojej lokalizacji, nie ma dostępu do jakichkolwiek danych i plików, które trzymasz w telefonie - podkreśla ministerstwo.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie