Kanada: młodzi hokeiści nie mogą strzelać bramek. Przyczyną epidemiczne restrykcje

Świat
Kanada: młodzi hokeiści nie mogą strzelać bramek. Przyczyną epidemiczne restrykcje
Zdj. ilustracyjne, fot. RawPixel
Zawodnicy mają nadzieję, że decyzja władz nie jest ostateczna

Władze kanadyjskiej prowincji Ontario wydały młodym hokeistom zakaz bezpośrednich kontaktów podczas treningów. Efektem restrykcji, wprowadzonej z powodu pandemii koronawirusa i w trosce o zdrowie zawodników, jest brak możliwości zdobywania bramek. - Musimy zrobić wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się śmiertelnego wirusa - wyjaśniła minister sportu prowincji.

Decyzja Ontario Junior Hockey League (OHL), która będzie obowiązywać do 4 lutego 2021, spowodowała, że start rozgrywek został wstrzymany, zawodnicy mogą tylko indywidualnie trenować, nie zbliżając się do innych osób przebywających na lodowisku.

 

"Kontakt podczas uprawiania sportu jest niedozwolony"

 

- Nasi eksperci ds. zdrowia publicznego jasno stwierdzili, że z powodu pandemii kontakt podczas uprawiania sportu jest niedozwolony - powiedziała Lisa MacLeod, minister sportu prowincji Ontario.

 

ZOBACZ: 200 dni bez przypadku CoVID-19. Tak świetnie radzi sobie z pandemią Tajwan

 

Jak dodała, władze starają się współpracować z ligą nad bezpiecznym powrotem do gry.

 

- Ale to nie tylko polityka i hokej. To globalna pandemia, a my musimy zrobić wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się śmiertelnego wirusa - zaznaczyła.

 

Hokeiści: mamy nadzieję, że to nie jest ostateczna decyzja

 

Przedstawiciele ligi oświadczyli, że nadal mają nadzieję, że decyzja nie jest ostateczna i być może uda się ją złagodzić. W rozgrywkach OHL wielu młodych zawodników przygotowywało się do startu w NHL.

 

ZOBACZ: Bezrobocie w kanadyjskich miastach. Rok temu były liderami rynku pracy

 

W innej kanadyjskiej lidze hokejowej juniorów - Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL), w której rywalizacja rozpoczęła się na początku października, po dwóch kolejkach nastąpiła przerwa z powodu wykrycia kilku przypadków zakażenia Covid-19

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie