Dziennikarka Polsat News Joanna Górska zakażona koronawirusem

Polska
Dziennikarka Polsat News Joanna Górska zakażona koronawirusem
Instagram.com/Joanna Górska

"Dbajcie o siebie. Oby jak najwięcej z nas przechodziło COVID-19 bezobjawowo lub z objawami, które kładą do łóżka, a nie pod respirator" - zaapelowała dziennikarka Polsat News Joanna Górska, u której wykryto koronawirusa. WIrusa SARS-CoV-2 mają także jej syn Kacper i partner Robert. Kilka lat temu u Joanny Górskiej zdiagnozowano raka piersi. Walkę z nowotworem opisała w wydanej ostatnio książce.

Joanna Górska o zakażeniu SARS-CoV-2 poinformowała w sobotę. Test na obecność koronawirusa wykonała trzy dni wcześniej, ale w izolacji, razem z rodziną, jest od poniedziałku. 

 

"Nasi znajomi, z którymi mieliśmy kontakt, również" - dodała Joanna Górska.

 

"Wydaje się, że wychodzimy już na prostą"

 

Jej syn Kacper przechodzi zakażenie SARS-CoV-2 bezobjawowo. "Ja i Robert (Szulc, partner dziennikarki - red.) trochę się pomęczyliśmy. Gorączka, ból pleców, głowy, oczu i kości, duszący kaszel. Wydaje się, że wychodzimy już na prostą" - napisała prezenterka.

 

ZOBACZ: Maryla Rodowicz o zakażeniu koronawirusem. "Na początku nie było wesoło"

 

Joanna Górska zaapelowała, aby nie bagatelizować COVID-19, "bo nigdy nie wiadomo, jaka będzie reakcja organizmu". 


"Dbajcie o siebie, uważajcie. Oby jak najwięcej z nas przechodziło COVID-19 bezobjawowo lub z objawami, które kładą do łóżka, a nie pod respirator" - napisała na Instagramie.

 

 

Joanna Górska o swojej walce z rakiem

 

Kilka lat temu u Joanny Górskiej zdiagnozowano raka piersi. W październiku ukazała się książka "Dziad. On silny, my silniejsi", którą dziennikarka Polsat News napisała wraz z partnerem Robertem Szulcem.

 

ZOBACZ: "Dziad. On silny, my silniejsi". Dziennikarka Polsat News i jej partner o walce z nowotworem

 

Książka jest zapisem miesięcy wspólnej walki z rakiem. To również zapis choroby postrzeganej z dwóch stron - samej chorej i osoby jej towarzyszącej.

 

Silny "dziad: miał swój wymiar fizyczny - ulokowany w jej ciele - i psychiczny. Można by nawet rzec, że zamieszkał z nimi na dłużej. Teraz oboje mogą już o nim mówić, choć nadal towarzyszą temu emocje. Bo zapomnieć to wszystko, co chorobie towarzyszy, jest bardzo trudno.

wka/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie