Porozumienie popiera projekt prezydenta. "Mądra próba pogodzenia różnych racji"

Polska
Porozumienie popiera projekt prezydenta. "Mądra próba pogodzenia różnych racji"
PAP/Marcin Obara
Porozumienie Jarosława Gowina popiera projekt prezydenta ws. aborcji

"Porozumienie Jarosława Gowina popiera inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy ws. zmiany ustawy o ochronie życia" - brzmi oświadczenie partii. Jak wskazano, jest to "mądra próba pogodzenia różnych racji" ws. przerywania ciąży.

Prezydent Andrzej Duda wskazał w piątek, że wyrok Trybunału konstytucyjnego ws. aborcji doprowadził do sytuacji, w której niemożliwa stała się aborcja w sytuacji wystąpienia tzw. wad letalnych płodu, w której wiadomo, że dziecko i tak nie będzie w stanie żyć po porodzie.

 

Jak poinformował, złożył projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny. Prezydent proponuje możliwość przerwania ciąży, gdy wystąpi tzw. wada letalna, gdy badania prenatalne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe lub z wadą prowadzącą bezpośrednio do śmierci.

 

ZOBACZ: Prezydent skierował do Sejmu projekt ustawy ws. aborcji

Do prezydenckiego projektu ustosunkowało się współtworzące Zjednoczoną Prawicę Porozumienie Jarosława Gowina.

 

"Porozumienie popiera inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy ws. zmiany ustawy o ochronie życia. W obliczu nałożenia się na siebie głębokiego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego oraz gwałtownych protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, projekt przedstawiony przez prezydenta to mądra próba pogodzenia różnych racji" - brzmi oświadczenie partii.

 

Jak wskazano, Porozumienie "z satysfakcją przyjmuje też fakt, że projekt ten odpowiada propozycjom partii zawartym w oświadczeniu z dn. 25 października".

 

"Wzywamy wszystkie ugrupowania parlamentarne do poparcia inicjatywy prezydenta" - dodano.

 

 

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie