"Naziole na Rondzie de Gaulle’a". Sienkiewicz opryskany gazem, Śpiewak trafiony racą [WIDEO]

Polska
"Naziole na Rondzie de Gaulle’a". Sienkiewicz opryskany gazem, Śpiewak trafiony racą [WIDEO]
Twitter/BartSienkiewicz

Na demonstrację na Rondzie de Gaulle’a w Warszawie wpadli naziole z gazem i płonącymi racami. Policja dojechała, ledwo na czas. Poseł Bartłomiej Sienkiewicz dostał gazem - przekazała posłanka Urszula Zielińska (Zieloni). "Naziole rzucili się na pokojowych demonstrantów. Dostałem flarą w twarz" - relacjonował Jan Śpiewak.

Po godz. 18 na rondzie Dmowskiego zgromadziły się tysiące demonstrantów, a kolejni nadchodzą ze wszystkich ulic. Nad demonstracją lata policyjny śmigłowiec.

ZOBACZ: Manifestacje po wyroku TK ws. aborcji w Polsce i za granicą. Pojawili się na nich również narodowcy

 

"Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej - grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem" - napisał Sienkiewicz.

 

 

W stolicy trwa kolejny protest po wyroku TK w sprawie aborcji. Przy rondzie Dmowskiego w Warszawie spotkały się tysięczne pochody protestujących, które wyruszyły w piątek wieczorem z placu Zamkowego, z placu Zawiszy i spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

ZOBACZ: "Jesteśmy gotowi szybko ją wdrożyć". Premier o projekcie ustawy ws. aborcji

 

"Na demonstrację na Rondzie de Gaulle’a w Warszawie wpadli naziole z gazem i płonącymi racami. Policja dojechała, ledwo ledwo na czas. Poseł Bartłomiej Sienkiewicz dostał gazem" - przekazała posłanka Urszula Zielińska (Zieloni).

 

 

Z ruchu wyłączone są Trakt Królewski, ul. Marszałkowska i odcinek al. Jerozolimskich.

 

"Dostałem flarą w twarz"

 

"Naziole rzucili się na pokojowych demonstrantów. Dostałem flarą w twarz" - napisał przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. 

 

 

W warszawski protest zaangażowały się także spółki miejskie. Na tablicach na przystankach Zarządu Transportu Miejskiego wyświetlane są komunikaty: "Kobiety, jesteśmy z wami" oraz wyświetlone też logo czerwonej błyskawicy, czyli symbolu protestów.

 

Demonstracje w Warszawie i innych miastach Polski odbywają się od ubiegłego czwartku, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Ich głównym organizatorem jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie