MSZ: granica Białorusi z Polską i Litwą zamknięta

Świat
MSZ: granica Białorusi z Polską i Litwą zamknięta
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Polsat News
Zamknięto wjazd na granicy z Polską i Litwą, media piszą też o innych krajach

Granica Białorusi z Polską i Litwą jest obecnie zamknięta; mogą ją przekraczać jedynie dyplomaci i kierowcy samochodów ciężarowych; oficjalnym powodem zamknięcia według białoruskich władz jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce - poinformowało MSZ.

Polski resort dyplomacji potwierdził PAP doniesienia medialne na temat zamknięcia przejść granicznych przez Białoruś z Polską i Litwą. MSZ przekazało, że informacje o zamknięciu granic otrzymało od białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego.

 

ZOBACZ: Nowa lista państw z zakazem lotów. Są na niej USA i Izrael

 

Resort dyplomacji dodał, że oficjalnym powodem zamknięcia, który przedstawiła strona białoruska jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Według MSZ przez granice przepuszczani są jedynie dyplomacji i kierowcy samochodów ciężarowych.

Media piszą też o innych krajach 

"Dziś w drugiej połowie dnia zaczęła się szerzyć infoormacja o zamknięciu granic z Litwą i Polską. Nie wiadomo, kto był inicjatorem takiej decyzji, ale nasi obywatele nie mogą wrócić do kraju. W Państwowym Komitecie Granicznym portalowi Onliner.by potwierdzili tę informację, dodając, że decyzję taką podjęto w związku z pandemią" - napisał Onliner.by.

 

ZOBACZ: Białoruś: ojciec i syn przeskoczyli na teren ambasady Szwecji. Nadal tam mieszkają

 

Dyżurny jednego z przejść granicznych obwodu grodzieńskiego powiedział portalowi, że było to nieoczekiwane. "Dla wielu to było zaskoczenie, w tym dla nas. Nikt się nie spodziewał" - oświadczył.

 

Wcześniej białoruskie media podały, że sygnały o zamknięciu granic otrzymują od czytelników. Według czytelnika portalu tut.by zamknięto również przejście z Ukrainą Nowa Huta. Naoczni świadkowie informują też, że na Białoruś nie są także wpuszczani podróżni od strony Łotwy.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie