Prezydent Niemiec napisał list do Andrzeja Dudy. Zaoferował pomoc

Świat
Prezydent Niemiec napisał list do Andrzeja Dudy. Zaoferował pomoc
Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Niemiec życzył zdrowia Andrzejowi Dudzie i zaoferował Polsce pomoc w walce z pandemią

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przesłał odręcznie napisany list prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie. W korespondencji oprócz życzeń powrotu do zdrowia, znalazła się oferta pomocy Polsce w walce z pandemią.

"Z własnej kwarantanny życzę Ci z całego serca szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia" - napisał prezydent Niemiec w liście do Andrzeja Dudy, u którego kilka dni temu potwierdzono zakażenie koronawirusem.

 

"Tylko wspólnie możemy przezwyciężyć kryzys"

 

"Pandemia koronawirusa wystawia na ciężką próbę nasz system opieki zdrowotnej, naszą gospodarkę, wspólnotę i każdego z nas z osobna" - podkreśla Steinmeier w odręcznie napisanym liście, cytowanym przez agencję dpa.

 

ZOBACZ: Naukowiec celowo zakaził się koronawirusem i trafił do szpitala. "Odporności zbiorowej nie będzie"

 

Zapewnił Dudę, że on i całe Niemcy śledzą ze współczuciem dramatyczny rozwój pandemii koronowirusa, która nie oszczędza także Polski. Życzył Andrzejowi Dudzie oraz "wszystkim Polkom i Polakom siły i cierpliwości, by przetrwać ten trudny czas".

 

Steinmeier zwrócił uwagę na fakt, że "tam, gdzie krajowe możliwości medyczne sięgają swoich granic, powinniśmy zrobić wszystko, żeby sobie nawzajem pomagać". "Daj mi znać, jeśli są rzeczy, które możemy zrobić dla Polski w obecnej sytuacji" - napisał prezydent Niemiec do polskiego prezydenta. "Tylko wspólnie możemy przezwyciężyć ten kryzys" - zakończył. 

 

Prezydent zakażony koronawirusem

 

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował w sobotę, że prezydent Duda miał wykonany test na koronawirusa i wynik był pozytywny. Tego samego dnia po południu prezydent zamieścił na Twitterze krótkie nagranie, w którym powiedział: "Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie, nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie".

 

 

Prezydent Niemiec przebywa na kwarantannie w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z oficerów jego ochrony.

dk/polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie