Ksiądz zaatakowany podczas manifestacji [WIDEO]

Polska
Ksiądz zaatakowany podczas manifestacji [WIDEO]
Pixabay/Twitter/Dariusz Matecki
Kapłan z Myśliborza podczas ataku nie miał na sobie sutanny, ani koloratki.

Ksiądz z Myśliborza (Zachodniopomorskie) został zaatakowany podczas tzw. spaceru z parasolkami, który odbywał się tam w sobotę. Ksiądz zapowiedział, że złoży zawiadomienie w tej sprawie - poinformowała w środę policja.

- Wśród informacji z ostatnich dni o naruszeniach i profanacjach miejsc świętych jest również informacja o naruszeniu nietykalności fizycznej jednego z kapłanów parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu – poinformował w środę ksiądz Sławomir Zyga z kurii szczecińsko-kamieńskiej.

 

- Ksiądz spotkał grupę demonstrantów przypadkowo, będąc prywatnie na spacerze. Szczegółowe okoliczności są analizowane od strony prawnej – podał Zyga.

 

Kapłan z Myśliborza podczas ataku nie miał na sobie sutanny, ani koloratki.

 

ZOBACZ: RPO: jeden z zatrzymanych po proteście pobity przez policjantów

 

Zdarzenie zostało zarejestrowane na filmie. Pokazuje stację benzynową, przez teren której przechodzą manifestujący. Słychać wtedy okrzyki do manifestujących: "Wracajcie do domu" i "Rozchodzimy się". Później widać, jak do księdza podchodzi mężczyzna i uderza go w głowę. Chwilę po tym kamera przestała pokazywać miejsce, w którym doszło do ataku.

 

 

- Ksiądz zasygnalizował policji taką sytuację i poinformował, że zgłosi się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu i złoży zawiadomienie w tej sprawie – powiedział oficer prasowy myśliborskiej policji aspirant sztabowy Jacek Poleszczuk. Jak dodał, ksiądz jeszcze się nie zgłosił.

 

ZOBACZ: Bąkiewicz: broniąc kościołów będziemy mieć różańce, własne ręce i gaz łzawiący

 

Sobotni protest w Myśliborzu, tak, jak w szeregu innych polskich miast, związany był z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie