Jarosław Kaczyński do opozycji: w imię brudnych interesów rozwalacie Polskę

Polska
Jarosław Kaczyński do opozycji: w imię brudnych interesów rozwalacie Polskę
Polsat News
Jarosław Kaczyński do opozycji: w imię brudnych interesów rozwalacie Polskę!

- Wy w tej chwili, w imię małych, brudnych interesów, interesów Nowaka, rozwalacie Polskę. Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami - mówił w środę do posłów opozycji z sejmowej mównicy wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński zabrał głos tuż po wystąpieniu szefa klubu KO Cezarego Tomczyka. - Padł szereg kłamliwych zarzutów - stwierdził Kaczyński. 

 

- Mamy dzisiaj w Polsce bardzo wysoki stan zagrożenia z powodu epidemii. Ten stan wyklucza jakiekolwiek spotkania publiczne powyżej pięciu osób. Z waszego podjudzania odbywa się setki, tysiące różnego rodzaju demonstracji - ocenił. 

 

Wideo: Wystąpienie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie

  

 

Wystąpienie prezesa PiS co chwilę było przerywane okrzykami i komentarzami posłów opozycji. - To co dzieje się na tej sali pokazuje, jaki jest wasz poziom kultury politycznej, państwowej - przyznał. Posłów upominał również wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. 

 

- Wy w tej chwili, w imię małych, brudnych interesów, interesów Nowaka rozwalacie Polskę. Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami - grzmiał z sejmowej mównicy Jarosław Kaczyński. 

 

- Wzywając do demonstracji powodujecie niebezpieczeństwa i odpowiecie za to - podsumował. 

 

Opozycja chce raportu o stanie bezpieczeństwa państwa

 

Wystąpienie prezesa PiS było związane z wypowiedzią szefa klubu KO Cezarego Tomczyka. Po wznowieniu obrad Tomczyk wystąpił o rozszerzenie porządku obrad o przedstawienie raportu o stanie bezpieczeństwa państwa. Zwracając się do Kaczyńskiego, powiedział, że we wtorkowym wystąpieniu prezes PiS "wzywał do samosądów, do budowania PiS-owskich bojówek, które mają być wysyłane przeciwko protestującym".

 

ZOBACZ: Bąkiewicz: broniąc kościołów będziemy mieć różańce, własne ręce i gaz łzawiący

 

- Pan wczoraj wystąpił przeciwko polskim obywatelom, to jest nie tylko głęboko niemoralne, nie tylko skandaliczne, ale jest to ciężkie przestępstwo przeciwko narodowi i przeciwko polskim obywatelom, ciężkie przestępstwo za które będzie pan musiał zapłacić - powiedział Tomczyk.

 

Podkreślił, że jego klub żąda prawdy o epidemii w Polsce i "prawdy w Telewizji Publicznej". - Pan za to bezpośrednio odpowiada, za to, co dzieje się w Polsce, to jest pana odpowiedzialność i pana krew na rękach - powiedział Tomczyk do prezesa PiS.

 

Protesty kobiet

 

W środę odbywa się ogólnopolski strajk kobiet w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji. Trybunał Konstytucyjny orzekł w ubiegłym tygodniu, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

 

ZOBACZ: Wjechał w dwie protestujące kobiety na Mokotowie. "To funkcjonariusz służb specjalnych"

 

Po ogłoszeniu wyroku przez TK rozpoczęły się protesty w całej Polsce, organizowane m.in. przez "Strajk kobiet". Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce. Od niedzieli odbywają się także liczne protesty przed kościołami i w kościołach w całej Polsce.

jo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie