Szkoła zawiesza zajęcia przez koronawirusa. Nie ma kto pracować

Polska
Szkoła zawiesza zajęcia przez koronawirusa. Nie ma kto pracować
Pixabay/ Steveriot1/Zdj. ilustracyjne
Szkoła w Gdyni zawiesiła pracę

Gdyński zespół szkół zawiesił prowadzenie zajęć. Z powodu koronawirusa nauczyciele są na zwolnieniach lekarskich bądź na kwarantannie. "Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że (…) pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół" - podkreślają przedstawiciele urzędu miasta.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni zawiesza funkcjonowanie w dniach od 26 października do 6 listopada.

 

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta, szkoła od tygodnia pracuje w bardzo trudnych warunkach organizacyjnych. 17 nauczycieli i 5 pracowników obsługi jest na zwolnieniu lekarskim. Wśród nieobecnych osób - 3 nauczycieli i 2 pracowników obsługi ma stwierdzone zakażenie koronawirusem. W całej placówce uczy się 276 uczniów, 60 z nich jest na kwarantannie.

 

"Dyrekcja i miasto uczyniły wszystko"

 

Władze Gdyni podkreślają, że przy takim stanie kadrowym szkoła nie jest w stanie zapewnić zastępstw za nieobecnych nauczycieli, ani opieki dla dzieci w świetlicy (ZSO nr 6 w Gdyni to szkoły dla dzieci niedosłyszących - Szkoła Podstawowa nr 49 oraz Liceum Ogólnokształcące nr XV).

 

ZOBACZ: Nauka zdalna. Od dziś dla uczniów klas IV-VIII i licealistów w całym kraju

 

W komunikacie możemy również przeczytać, że w miasto, dyrekcja oraz personel szkoły z dużą starannością realizowali protokoły bezpieczeństwa i wdrażali rozwiązania organizacyjne, które miały się przyczynić do obniżenia zagrożenia, jednak okazało się to niewystarczające wobec fali zakażeń.

 

"Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że w obecnych warunkach - faktycznych i legislacyjnych - pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół" - konstatują urzędnicy.

 

Dyrekcja szkoły zapewnia, że będzie informować o wszystkich zmianach, czyli np. o rozpoczęciu nauczania zdalnego dla klas IV - VIII i powrocie klas 0 - III do szkoły.

 

To pierwsza placówka w Gdyni, która zawiesza prowadzenie zajęć przez koronawirusa.

emi/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie