Papież mógł się zakazić koronawirusem. Wszystko za sprawą jednego spotkania

Świat
Papież mógł się zakazić koronawirusem. Wszystko za sprawą jednego spotkania
Pixabay/Annett_Klingner
Papież Franciszek

Ojciec Święty Franciszek spotkał się z dyplomatą, u którego później potwierdzono zakażenie koronawirusem. W ostatnich dniach napływają także wieści o pogarszającym się stanie zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI.

"Dyplomata, który przyleciał do Sydney 9 października otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa" - przekazało w oświadczeniu australijskie ministerstwo zdrowia.

 

Władze nie ujawniają jednak tożsamości mężczyzny. O spotkaniu, które miało miejsce 6 października w Watykanie donoszą w piątek australijskie media informując, że chodzi o ambasadora Stolicy Apostolskiej w Australii arcybiskupa Adolfo Tito Yllana. 

 

ZOBACZ: Koronawirus w domu, w którym mieszka papież. Dom św. Marty pod specjalnym nadzorem

 

Jak podkreślono, ryzyko infekcji było "niskie".

 

Papież Franciszek został ostrzeżony o potencjalnym narażeniu na Covid-19. Watykan nie odniósł się jeszcze do tej informacji.

 

Koronawirus w Watykanie

 

Papież Franciszek był od dawna krytykowany za lekceważenie własnego bezpieczeństwa, brak maseczki, zbyt mały dystans społeczny, czy całowanie rąk. Pojawiały się zatem obawy o jego zdrowie.

 

Dopiero w tym tygodniu zaczął nosić maseczkę podczas publicznych wystąpień. Miało to miejsce tydzień po tym, jak potwierdzono, że 11 strażników Gwardii Szwajcarskiej uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. W piątek bilans ten wzrósł do 13.

 

ZOBACZ: Przerwana sesja słowackiego parlamentu. Posłowie zakażeni koronawirusem

 

Oprócz nich, 16 osób mieszkających w Watykanie zaraziło się koronawirusem. Wśród nich jest mieszkaniec domu, w którym mieszka Franciszek.

 

83-letni papież jest szczególnie podatny na Covid-19 ze względu na swój wiek, wagę i utratę części jednego płuca w dzieciństwie.

 

Pogarsza się zdrowie emerytowanego papieża

 

Na facebookowej stronie hiszpańskiej wspólnoty modlitewnej Movimento CIEN pojawił się apel o modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Su Eminencia, el Arzobispo Georg Ganswein, prefecto de la casa papal y secretario personal del Papa Emérito Benedicto...

Opublikowany przez Movimiento CIEN Środa, 21 października 2020

O stanie jego zdrowia poinformował osobisty sekretarz abp Georg Ganswein. "Papież Benedykt XVI jest jak świeczka, która powoli i spokojnie gaśnie" - przekazał duchowny. "Jest on w pokoju z Bogiem, ze sobą i ze światem" - dodał jednocześnie.

 

Z postu dowiadujemy się, że Benedykt XVI nie jest już w stanie chodzić bez pomocy i nie może odprawić mszy św.

 

emi/msl/ Nine News, Daily Mail, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie