Aleksandra Dulkiewicz na kwarantannie

Polska
Aleksandra Dulkiewicz na kwarantannie
Facebook/Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała w sobotę, że została objęta kwarantanną. Zapewniła, że czuje się dobrze, a swoje obowiązki będzie wykonywała w oparciu o pracę zdalną.

"Jestem na kwarantannie. Niestety, w mojej rodzinie są zachorowania. Czuję się dobrze, pracuję zdalnie, a z niektórymi z Was nawet się usłyszę, bo jako pracownicy magistratu w Gdańsku wspieramy przeciążony Sanepid i dyżurujemy przy telefonach" - napisała w sobotę na Twitterze prezydent Dulkiewicz.

 

"Proszę dbajcie o siebie wzajemnie" - zaapelowała.

W sobotę poinformowano także o zakażeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Na kwarantannie jest m.in. jego rzecznik Błażej Spychalski.

 

ZOBACZ: Prezydent z koronawirusem. Kto trafi na kwarantannę?

 

Mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia. Liczba wszystkich zakażonych wzrosła tym samym do 241 946. Nie żyje też 179 kolejnych osób - 29 z powodu Covid-19, a 150 z powodu współistnienia Covid-19 z innymi chorobami. Do tej pory zmarło 4351 pacjentów.

13 tys. 628 to drugi odnotowany dotychczas dobowy bilans nowych zakażeń. Więcej - o cztery przypadki (13 tys. 632) - było w piątek.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie