100 mln euro na szybkie testy na koronawirusa

Świat
100 mln euro na szybkie testy na koronawirusa
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Szefowa KE zapowiedziała przeznaczenie 100 mln euro na zakup szybkich testów na koronawirusa

100 mln euro z unijnych funduszy trafi na zakup od 15 mln do 22 mln zestawów do szybkich testów antygenowych na obecność koronawirusa dla krajów Unii Europejskiej - poinformowała w sobotę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

- Koronawirus ponownie szybko rozprzestrzenia się w Europie. Żeby spowolnić ten proces, potrzebujemy jak najwięcej testów. Szybkie testy z szybkimi wynikami są kluczowe w tym momencie. Szybkie testy mogą na przykład pozwolić nam podróżować w bezpiecznych warunkach. Ludzi można (za ich pomocą) badać przed wejściem na pokład samolotu - powiedziała szefowa KE w materiale wideo opublikowanym przez Komisję.

 

Jak dodała, UE potrzebuje dużej liczby szybkich testów antygenowych. - W związku z tym KE udostępnia 100 mln euro z Instrumentu Wsparcia w Sytuacjach Nadzwyczajnych. Za te pieniądze możemy kupić od 15 mln do 22 mln zestawów do szybkich testów antygenowych dla Unii Europejskiej - wskazała.

 

ZOBACZ: Protest przeciwników obostrzeń. Komarenko: ludzie nie wytrzymują psychicznie

 

Zaznaczyła, że jednocześnie kraje unijne mogą uruchomić wspólne zakupy testów. - Powinno to pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa - podsumowała.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie