Indie. Zamknął żonę w toalecie na 1,5 roku. Twierdził, że jest niepoczytalna

Świat
Indie. Zamknął żonę w toalecie na 1,5 roku. Twierdził, że jest niepoczytalna
pixabay/Peggychoucair; Twitter/ANI
Kobieta przebywała w zamknięciu 1,5 roku. Mąż zapewniał, że "sama tak chciała"

Policja z północnych Indii uratowała kobietę, która ostatnie 1,5 roku spędziła zamknięta w toalecie o powierzchni niecałego metra kwadratowego. W pomieszczeniu miał zamknąć ją mąż. Podczas przesłuchania twierdził, że jego partnerka była niepoczytalna i sama nie chciała wychodzić na zewnątrz.

- 13 października (we wtorek - red.) otrzymałam anonimowe zgłoszenie o losie Ramrati. Natychmiast poinformowałam o tym lokalną policję, po czym pojechałam we wskazane miejsce wraz z czterema osobami z mojego biura - przekazała agencji SWNS Rajani Gupta, inspektor zajmująca się ochroną praw kobiet w indyjskim stanie Hariana.

 

ZOBACZ: Matka znęcała się nad dziećmi. Nagrał ją ich ojciec

 

Na miejscu zespół znalazł kobietę zamkniętą w ciasnym pomieszczeniu. "Jej stan wskazywał na to, że była głodzona. Niemal w ogóle nie jadła" - tłumaczyła Gupta.

 

Zdjęcia i nagrania wychudzonej 39-latki obiegły media społecznościowe.

 

"Problemy psychiczne"

W rozmowie z policją kobieta przyznała, że w toalecie zamknął ją jej własny mąż. W izolacji miała spędzić blisko 1,5 roku. Podejrzany zaprzeczył wszelkim oskarżeniom, tłumacząc policjantom, że jego żona ma problemy psychiczne i siedziała w zamknięciu "z własnej woli". Jednocześnie nie był w stanie pokazać policjantom żadnej dokumentacji medycznej poświadczającej o chorobie kobiety.

 

 

- Kiedy rozmawialiśmy z ofiarą, udzielała jasnych i jednoznacznych odpowiedzi. Jej zachowanie przeczyło relacji męża - dodała Gupta.

 

Stan kobiety zbadał lekarz chirurg, który potwierdził, że w układzie mięśniowo-szkieletowym zaszły poważne zmiany, świadczące o "długim pobycie w ciasnej przestrzeni".

 

Sprawa trafiła do prokuratury. Niedługo mąż kobiety ma usłyszeć zarzuty.

 

Para była małżeństwem przez 17 lat. Mają troje dzieci.

bas/msl/ Hindustan Times, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie