Wypadek polskiego busa w Niemczech. 5 osób nie żyje

Świat
Wypadek polskiego busa w Niemczech. 5 osób nie żyje
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Informację o wypadku zgłoszono policji krótko po północy

Pięcioro Polaków zginęło w nocy z wtorku na środę w wypadku na autostradzie A1 w okolicach Oldenburga, na północnym zachodzie Niemiec - podał lokalny portal buten un binnen z Bremy. Ofiary śmiertelne to kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 27 do 50 lat.

Według policji mikrobus z Polakami jadący w kierunku Osnabrueck uderzył w ciężarówkę na trasie między Wildeshausen-Nord i Wildeshausen-West.

 

Nie było śladów hamowania - powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej. Według policji ciężarówka stała z włączonymi światłami awaryjnymi na końcu korka spowodowanego robotami drogowymi.

 

 

Śmierć na miejscu 

 

Informację o wypadku zgłoszono policji krótko po północy - informuje tagesschau, portal dziennika informacyjnego telewizji ARD. Jak poinformowała straż pożarna furgonetka została całkowicie zniszczona siłą zderzenia. Początkowo w pojeździe widziano tylko dwie osoby, a trzech pozostałych pasażerów znaleziono dopiero po wyważeniu drzwi przez strażaków.

 

We wszystkich przypadkach lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Kierowca ciężarówki nie potrzebował pomocy medycznej.

 

 

Autostrada A1 została zablokowana w kierunku Osnabrueck. Rano, po zakończeniu akcji ratunkowej, zniesiono blokadę.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych na podstawie informacji otrzymanych od niemieckiej policji potwierdza, że ofiarami tragicznego wypadku samochodowego na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Wildeshausen są obywatele polscy" - poinformowało biuro rzecznika prasowego polskiego MSZ.

 

"Służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami. Na miejsce wypadku udaje się Konsul Generalny RP w Hamburgu" - informuje MSZ. Z uwagi na dobro najbliższych ofiar, MSZ nie będzie udzielać szczegółowych informacji na temat danych ofiar.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie