Szpital MSWiA w Warszawie: wstrzymano planowe zabiegi i operacje

Polska
Szpital MSWiA w Warszawie: wstrzymano planowe zabiegi i operacje
PAP/Leszek Szymański
Szpital MSWiA w Warszawie wstrzymał planowe zabiegi i operacje

- Obecnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie jest około 185 wolnych łóżek covidowych - poinformowała w środę Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta CSK MSWiA. Jak dodała, w placówce ponownie wstrzymano planowe zabiegi i operacje.

Zapewniła, że szpital nie wstrzymuje przyjmowania pacjentów zakażonych COVID-19. - Cały czas przyjmujemy, jest przepływ pacjentów - podkreśliła. Przyznała jednocześnie, że szpital ma w chwili obecnej więcej pacjentów, niż w pierwszej fali epidemii, ale jednocześnie przypomniała, że zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, w szpitalu zwiększono także liczbę łóżek.

 

Wolnych kilkanaście respiratorów

 

- Obecnie mamy 219 łóżek z pacjentami zakażonymi COVID-19, ale zabezpieczamy 404 łóżka - podkreśliła. Wolnych jest zatem 185 łóżek covidowych, a także kilkanaście respiratorów.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: Warszawa jest gotowa na przejście do czerwonej strefy

 

Przyznała także, że był krótki moment między pierwszą a drugą falą epidemii, kiedy w szpitalu CSK MSWiA ponownie zaczęły odbywać się planowe operacje i planowe hospitalizacje. - To trwało około dwóch tygodni - zaznaczyła.

 

- W tej chwili nie mamy już takiej możliwości łóżkowej. Musimy także pamiętać o zaangażowaniu personelu medycznego, ilości lekarzy i pielęgniarek skupionych na zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w pracy klinicznej z zakażonymi pacjentami - wyjaśniła.

 

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA to b. szpital jednoimienny, obecnie placówka trzeciego poziomu zabezpieczenia. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie