Setki studentów medycyny zakażonych koronawirusem

Polska
Setki studentów medycyny zakażonych koronawirusem
Wikimedia.org/Dawid Galus
Władze obu uczelni wprowadziły nauczanie online dla studentów uczących się w języku angielskim

Kilkudziesięciu studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz ponad 100 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jest zakażonych koronawirusem. Jeszcze więcej trafiło na kwarantannę. Władze obu uczelni wprowadziły nauczanie online dla studentów uczących się w języku angielskim

U 30 studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i u 10 pracowników tej uczelni przeprowadzone testy wykazały zakażenie koronawirusem. Około 200 osób, które miały najbliższy kontakt z zakażonymi studentami i pracownikami uczelni, poddano kwarantannie.

 

ZOBACZ: "Jakby ktoś strzelił mi w twarz". Lekarze komentują słowa Sasina o "nieangażowaniu się"

 

Jak przekazała rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Monika Maziak, zakażenie koronawirusem stwierdzono przede wszystkim u studentów uczących się w języku angielskim.

 

Do tej pory zajęcia odbywały się w formie hybrydowej


- Zakażenia wykryto u studentów różnych wydziałów, ale 70-80 proc. z nich to studenci tzw. english division - powiedziała rzeczniczka.


Po wykryciu zakażeń władze uczelnie zdecydowały, że wszystkie zajęcia dla studentów english division będą odbywał się online. Do tej pory na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zajęcia odbywały się w formie hybrydowej – część stacjonarnie, a część zdalnie.

 

Rzeczniczka podkreśliła, że sytuacja związana z wykryciem zakażeń na uczelni jest dynamiczna i władze Uniwersytetu Medycznego będą podejmowały kolejne działania wraz z jej rozwojem.

 

ZOBACZ: Koronawirus w akademikach. Zakażeni studenci


W Białymstoku chorych studentów jest, jak mówi rzecznik uczelni Marcin Tomkiel, "stu kilkunastu". Konkretnej liczby nie podał. - Najwięcej zakażonych jest ze studiów anglojęzycznych, choć chorzy są na różnych kierunkach, cały czas wykonywane są testy kolejnym osobom – poinformował Tomkiel.

 

W Białymstoku powołano komisję ds. COVID-19


Rektor UMB powołał we wtorek specjalną komisję ds. COVID-19, której przewodniczy epidemiolog prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji, która jest także wojewódzkim konsultantem ds. epidemiologii. Tomkiel zaznaczył, że to komisja będzie podejmować dalsze ewentualne decyzje w sprawie sytuacji i działania uniwersytetu w związku z koronawirusem.


- Poza tym uczelnia pracuje normalnie – dodał rzecznik UMB.


UMB od początku października realizuje naukę w trybie hybrydowym. Na uczelni studiuje 5,5 tys. studentów na trzech wydziałach.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie