Propozycja Lewicy dot. ustawy o obowiązkowych maseczkach z wsparciem od premiera

Polska
Propozycja Lewicy dot. ustawy o obowiązkowych maseczkach z wsparciem od premiera
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Szef klubu Lewicy jako "rozczarowanie" po spotkaniu z premierem podał "nierzeczowe przedstawienie spraw dotyczących edukacji" przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego

Propozycja Lewicy ustawy o obowiązkowych maseczkach w miejscach publicznych i kar za ich nienoszenie dostała wsparcie od premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski po wtorkowej wideokonferencji z udziałem polityków opozycji i przedstawicieli rządu.

We wtorek po południu odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji poświęcona sytuacji związanej z rozwojem epidemii koronawirusa. Po tym spotkaniu szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział kolejne spotkania z opozycją i nowe projekty ustaw dot. Covid-19.

 

ZOBACZ: Ekspert: bezobjawowe przejście COVID-19 nie oznacza braku powikłań

 

Gawkowski po spotkaniu z premierem poinformował, że Lewica zaproponowała Morawieckiemu wprowadzenie pod obrady Sejmu czterech projektów ustaw. Jak dodał, chodzi o projekt dotyczący zdrowia i wsparcia dla szpitali koordynacyjnych, projekt wsparcia dla przedsiębiorców w czerwonych strefach, projekt wsparcia dla tracących pracę, oraz projekt wprowadzenia ustawowego nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych.

 

Jak podkreślił Lewica zgłosiła też szefowi rządu potrzebę zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym te ustawy zostałyby przyjęte.

"Sukces" i "rozczarowanie"

- Naszym sukcesem jest to, że na wniosek Lewicy premier zapowiedział, że spotkania z opozycją dotyczące epidemii będą cykliczne. Przychylił się również do propozycji Lewicy i przyznał, że popiera ustawę o obowiązku noszenia maseczek, która powinna być procedowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Ustawa o obowiązkowych maseczkach w miejscach publicznych, która zakłada kary za ich nienoszenie dostała wsparcie od premiera. To oznacza, że przechodzimy na wyższy "level" bezpieczeństwa niż rozporządzenie - powiedział Gawkowski.

 

ZOBACZ: Poszukiwany wpadł przez... brak maseczki

 

Szef klubu Lewicy jako "rozczarowanie" po spotkaniu z premierem podał "nierzeczowe przedstawienie spraw dotyczących edukacji" przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. "Jestem zawiedziony, że nadal nie szykują resort edukacji żadnych zmian w podstawie programowej ze względu na zdalne nauczanie, nadal nie ma decyzji o zakupie laptopów dla wszystkich uczniów. Więc mam wrażenie, że minister edukacji Dariusz Piontkowski nie był przygotowany do tego spotkania" - ocenił Gawkowski. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie