Trzy osoby nie żyją. Tragiczny wypadek na S1

Polska
Trzy osoby nie żyją. Tragiczny wypadek na S1
Będzin 112 /Fasthol
Do wypadku doszło w pobliżu lotniska w Pyrzowicach

Trzy osoby zginęły w zderzeniu opla i skody, do którego doszło w niedzielę rano w pobliżu węzła drogi ekspresowej S1 nieopodal lotniska w Pyrzowicach - potwierdziła policja. Trzecia ofiara to pasażer opla, którego ratownicy musieli wydostać ze zmiażdżonego samochodu. Jedna osoba trafiła do szpitala.

- Na miejscu wypadku nadal pracują policjanci pod nadzorem prokuratora - powiedział w niedzielę po południu oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki. Droga może pozostać zablokowana nawet do późnego popołudnia.

 

ZOBACZ: Mercedesem wjechał w stację paliw. Wysiadł z butelką w ręce [WIDEO]

 

Do zderzenia opla corsy i skody superb doszło krótko po dziewiątej rano w pobliżu węzła drogowego Lotnisko, gdzie droga ekspresowa S1 krzyżuje się z drogą wojewódzką nr 913.

 

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin

 

Ze ustaleń policjantów wynika, że jadący od strony autostrady A1 w kierunku Siewierza opel corsa prawdopodobnie poruszał się z nadmierną prędkością - kierowca stracił panowanie nad samochodem, doprowadzając do zderzenia z jadącą prawidłowo skodą superb.

 

Na miejscu zginęli kierowca opla corsy i pasażerka skody. Kolejna osoba - pasażer corsy - była zakleszczona w zmiażdżonym samochodzie. Gdy ratownikom udało się wydostać poszkodowanego z wraku auta, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Do szpitala trafił natomiast ranny kierowca skody.

 

ZOBACZ: Tragiczna śmierć pracowników Zarządu Dróg Powiatowych. Potrącił ich kierowca busa

 

Do niedzielnego wypadku doszło w pobliżu węzła drogi S1, z którego korzystają m.in. pasażerowie niedalekiego Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, nieopodal autostrady A1. Droga została w tym miejscu zablokowana w obu kierunkach. Wytyczono objazd drogą krajową nr 78, łączącą Siewierz z Tarnowskimi Górami.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie