Przewaga chmur, deszczowo i wietrznie. Pogoda na sobotę, 10 października

Polska
Przewaga chmur, deszczowo i wietrznie. Pogoda na sobotę, 10 października
PAP/DAREK DELMANOWICZ
Prognoza pogody na 10 października

Początek weekendu nie przyniesie rewolucji w pogodzie. Nadal będzie się chmurzyć i padać, a także mocno wiać. Dobra wiadomość jest taka, że ociepli się, miejscami nawet do 20 stopni.

W sobotę deszcze, przeważnie o charakterze ciągłym, pojawiać się będą w większości regionów kraju. Najwięcej deszczu spadnie w województwach zachodnich i północnych.
 
 
Bez opadów będzie na wschodzie, ale tam pojawią się co najwyżej przejaśnienia. Na większe rozpogodzenia nie ma co liczyć.
 
Duże ocieplenie
 
Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni na zachodzie przez 16-18 stopni na przeważającym obszarze do 20 stopni na południu kraju.
 
Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę
Wiatr z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego będzie umiarkowany i silny, chwilami w porywach do 50 km/h. Będzie potęgować odczucie chłodu, zwłaszcza na zachodzie.
 
Ciśnienie w dół
 
Ciśnienie będzie spadać, dopiero późnym wieczorem wzrośnie. W samo południe wyniesie od 1012 hPa na północnym zachodzie do 1017 hPa na wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne pogorszą się, a to oznacza, że meteopaci mogą odczuwać senność, ból głowy i rozkojarzenie.
 
Niedziela dużo chłodniejsza
 
Druga połowa weekendu przyniesie nam spore ochłodzenie, w południowych województwach nawet do zaledwie 9 stopni w najcieplejszym momencie dnia.
 
Padać będzie na południu i południowym wschodzie, z kolei od zachodu zacznie się wreszcie rozpogadzać. Temperatura nie przekroczy jednak 13 stopni.
Łukasz Mielczarek/dk/Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie