"Stu biskupów bez maseczek". Konferencja Episkopatu Polski wyjaśnia

Polska
"Stu biskupów bez maseczek". Konferencja Episkopatu Polski wyjaśnia
Twitter/EpiskopatNews
Księża biskupi podczas 387. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Konferencja Episkopatu Polski zamieściła wspólne zdjęcie biskupów na tle łódzkiej katedry. Duchowni pozowali blisko siebie i nie mieli zasłoniętych twarzy. Gdy w sieci zawrzało, biuro prasowe KEP wydało oświadczenie, w którym przekazało, że to fotograf poprosił biskupów o zdjęcie maseczek, by byli lepiej widoczni na zdjęciu.

W poniedziałek i wtorek odbywało się 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. - Arcybiskupi i biskupi omawiają w Łodzi i Pabianicach rolę i zadania Kościoła we współczesnym świecie, przede wszystkim w czasie i po pandemii - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.

 

KEP zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie biskupów pozujących na tle łódzkiej katedry. Duchowni stanęli lub usiedli bardzo blisko siebie, nie mieli też zasłoniętych twarzy. Na fotografię zareagowali internauci, dziennikarze oraz politycy.

 

ZOBACZ: Proboszcz zniechęca wiernych do zakładania maseczek. "Za wszystko biorę odpowiedzialność"

 

"Ponad 100 biskupów - mężczyzn w grupie ryzyka z całej Polski zrobiło sobie wczoraj koronaparty - spotkali się bez maseczek i żadnych środków ostrożności. Wstyd" - napisał dyrektor legislacji klubu Lewicy Dariusz Standerski.

 

 

"Księża biskupi respektują wszystkie zalecenia sanitarne"

 

W odpowiedzi na pojawiające się w sieci zarzuty, biuro prasowe KEP wydało w czwartek oświadczenie w tej sprawie. Podkreślono w nim, że w czasie odbywającego się 5 i 6 października Zebrania Plenarnego KEP w Łodzi "dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa - maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń".

 

"Księża biskupi na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia" - głosi treść oświadczenia.

 

"Księża biskupi, respektując wszystkie zalecenia sanitarne, sami wielokrotnie zwracali się do wiernych z prośbą o ich przestrzeganie" – dodano.

zdr/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie